Do České republiky míří velké světové značky

01_primark

Po téměř rok a půl dlouhém období, ve kterém ekonomika u nás i ve většině dalších zemích světa fungovala na půl plynu, se oči politiků, ekonomů i všech ostatních upínají ke konci omezujících opatření. Restart běžného fungování maloobchodu bude u nás navíc obohacen o příchod několika známých světových značek, které otevřou své prodejny v České republice. Na jaké obchody se tedy můžeme těšit?

Primark a ti ostatní

Asi největším lákadlem bude pro české zákazníky představovat nový obchodní dům Primark, který vyrostl na pražském Václavském náměstí. Primark je irský řetězec, mnoho Čechů nicméně vyráží na nákupy oblečení v tomto obchodním domě především do německých Drážďan. Teď tedy budou moci jezdit i do Prahy.

Zatímco Primark se soustředí spíše na levné oblečení (stejně jako např. v loňském roce otevřená prodejna řetězce TEDi nebo nizozemského Action), v Pařížské otevřela svoji prodejnu světoznámá značka Versace a vrátila se tak na český trh. Z módních značek dorazily nedávno do České republiky i americký GAP nebo francouzský Saint Laurent.

02_primark

Foto: Pixabay

Také stravování

Pozadu nezůstávají ani stravovací řetězce. Do Prahy se již před časem vrátil Pizza Hut, tj. známý americký řetězec, který byl v Čechách již v devadesátých letech. Pokud ale nejste zrovna fanoušci pizzy, možná oceníte spíše japonské pochutiny řetězce Motiko. Příznivci kavárenského povalování pak zase jistě zaujme koncept kavárenského řetězce Dobro & Dobro Cafe.

Není překvapením, že většina nově přicházejících značek bude své obchody otevírat v Praze a nejbližším okolí (viz např. Tesla a její prodejna v Průhonicích). Najdou se ale i takové, které zamíří jinam. Slovenský řetězec kin otevře své podnikání v Olomouci a španělská síť čistíren otevře provozovnu v Karlových Varech.

Nezbývá než si přát, aby se maloobchod co nejdříve vzpamatoval z pandemické situace a i nově příchozí značky si začaly užívat úspěchu při podnikání v České republice.

Zdroj informací: https://www.e15.cz/byznys/obchod-a-sluzby/primark-versace-tesla-a-dalsi-kultovni-znacky-miri-do-ceska-a-oteviraji-zde-prvni-prodejny-1381379

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.