Elon Musk zase změnil názor

elon musk

Od chvíle, kdy nejbohatší člověk světa, Elon Musk, převzal sociální síť Twitter, je její osud poněkud rozmlžený a nejasný. Musk totiž zjevně nemá příliš jasnou představu o tom, kam by Twitter rád posunul. V rozmezí několika málo dnů jsme tak od něj mohli slyšet jak vrcholně optimistická prohlášení, tak řeči o bankrotu. Jednou z věcí, které stojí v epicentru sporů a kritiky, je systém ověřování uživatelů, kteří chtějí mít u svého jména symbol značící ověření. Právě jeho předpokládaná nová podoba se již několikrát měnila. Jaká je „nejnovější verze“?

Celebritou za osm dolarů

Mít u svého jména modrou ikonku bylo po dlouhou dobu na Twitteru známkou prestiže. Důvod je prostý, šlo o ověření totožnosti v pravém smyslu. To bylo vyhrazeno jen pro skutečně známé osobnosti, politiky, sportovce apod. Elon Musk v této modré značce viděl možnost zpoplatnění.

Tunto Muskův pokus o spuštění placených ověřených účtů ale způsobil záplavu falešných účtů od lidí, kteří se vydávali za společnosti a slavné osobnosti, včetně Muska samotného. Musk tak byl donucen k oznámení dalšího odkladu tohoto systému.

elon musk

Foto: Pixabay

Systém „Verified“ se představuje

Nový systém bude přiřazovat nejen jednu, ale hned několik barev. Zlatou barvu má vyhrazenou pro firmy, šedou pro vlády, a modrou barvu pro jednotlivce, ať už jsou nebo nejsou celebritami. Systém „Verified“ by měl být zaveden první prosincový pátek. V programu jsou změny, od kterých si Musk slibuje, že zabrání lidem platit poplatek 8 dolarů měsíčně jen proto, aby se vydávali za celebrity nebo firmy.

Způsob, jaký toho chce Musk dosáhnout je prostý: všechny ověřené účty budou před aktivací kontroly ručně ověřovány. To sice zní jako ideální řešení, které počet fake účtů minimalizuje, otázkou ale je, jak přesně bude ruční verifikace probíhat a jak jí hodlá Musk realizovat ve chvíli, kdy Twitter opustily po jeho převzetí firmy tisíce zaměstnanců.

„Jednotlivci mohou mít sekundární malé logo ukazující, že patří k nějaké organizaci, pokud je tato organizace jako taková ověřila“, dodal navíc Elon Musk.

Twitter a odliv inzerce

Muskovi plány na zpoplatnění ověřených účtů byly několikrát odloženy nebo měněny, ačkoliv se jedná o zásadní prvek klíčem v Muskově plánu učinit Twitter méně závislým na příjmech z reklamy, které dosud tvořily více než 90 % jeho příjmů. Pokud má Twitter přežít, Musk musí zastavit úbytek peněz, protože inzerenti se od platformy po jeho příchodu houfně stahují.

Zdroje informací: https://edition.cnn.com/2022/11/25/tech/musk-verified-twitter-account-plans-colors/index.html

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/elon-musk-twitter-overene-ucty-poplatek-dolary.A221102_063958_eko-zahranicni_pitt

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.