Elon Musk uráží inzerenty, kteří opustili sociální síť X

elon musk

Miliardář Elon Musk a zároveň vlastník sociální sítě X (dříve Twitter) se pořádně opřel do firem, které opustily jeho sociální platformu. Důvodem jejich odchodu ze sociální sítě X je antisemitský obsah. Doslova jim vzkázal: „Jděte do prdele“. Dále tvrdí, že pokud sociální síť zkrachuje, budou za to moci právě odcházející firmy. Musk sklidil kritiku za pozitivní reakci na příspěvek, který tvrdil, že Židé podporují nenávist vůči občanům bílé pleti. Elon Musk okomentoval tento příspěvek: „Říkáš naprostou pravdu, “ napsal k samotnému příspěvku před pár týdny. Jeho reakci odsoudil nejen Bílý dům, ale také řada společností, včetně Apple, Walt Disney či Warner Bros Discovery.

The New York Times

Během rozhovoru pro americký deník The New York Times (NYT) se nejprve omluvil za to, že v polovině listopadu reagoval na zmiňovaný příspěvek. Za tuto reakci se na něj strhla vlna kritiky ze strany jmenovaných významných společností, včetně dalších.

V rozhovoru dále odmítl nařčení, že by byl antisemitou. Sám před pár dny navštívil Izrael a podpořil ho v boji proti Hamásu. Během návštěvy všem vzkázal, že je proti jakýmkoliv projevům nenávisti a konfliktům, a nebude podporovat nenávistné projevy. Inzerentům vzkázal, ať si nemyslí, že by ho mohli vydírat. V rozhovoru je opakovaně posílal „pryč“. Tento výraz není ani třeba překládat: „Go fuck yourselves“.

Kvůli jednomu příspěvku hrozí vysoká ztráta

Podle NYT může Musk za svou reakci k příspěvku přijít až o 75 milionů dolarů (1,7 miliardy korun). Tyto potencionální příjmy jsou právě z reklam. Celá událost a slovní napadení Muska přitápí pod kotel. Neustále se tak zvyšuje tlak na X a vedení firmy v čele s dosazenou výkonnou ředitelkou Lindou Yaccarinovou.

Zakladatel automobilky Tesla nebo SpaceX přiznává možný bankrot sociální sítě X. Tu zakoupil před rokem za 44 miliard dolarů (980 miliard Kč). Zodpovědnost za případný krach odkazuje inzerentům.

Nejspíše zvolím Donalda Trumpa

V obsáhlém rozhovoru se mimo jiné řešila i další témata. Musk kladl velký důraz na svobodu slova, dále také zazněla budoucnost ohledně životního prostředí. Zajímavá byla také odpověď na to, koho bude volit za prezidenta. Určitě nebude volit aktuálního Joea Bidena, spíše bude hlasovat pro Donalda Trumpa.

Zdroj: https://www.reuters.com/technology/elon-musk-curses-out-advertisers-who-left-x-over-antisemitic-content-2023-11-29/https://forbes.cz/muska-pry-inzerenti-vydirat-nemohou-poslal-je-nekam/

Náhledové foto: Pixabay