Andrej Babiš

Ekonomičtí migranti jako zástěrka na všechno

Pan premiér praví, že nejhorší jsou ti ekonomičtí migranti. Obecně bohužel platí, že čím více takovýchto migrantů bude na veřejnosti, tím méně se postaví Čapích hnízd, sníží se počet mrtvých ryb v Bečvě a také se zapomene na syna premiéra. To bude ovšem vcelku těžké, když na sebe poslední dobou tolik upozorňuje. Země V 4 jsou na tom z hlediska oněch ekonomických migrantů vcelku prapodivně.

Populismus jako vyšitý

Vyšegrádská čtyřka má z tohoto pohledu vcelku jednoduchý mechanismus. Snaží se roztáčet otázku bezpečnosti, což pro ni znamená jenom migraci z třetích zemích do Evropské unie. Samozřejmě přichází sliby o efektivní ochraně před nimi. dokonale nás většinou chrání před lidmi, kteří sem prostě nechtějí. Čísla jsou v tomto ohledu přinejmenším zvláštní. Do Evropy se hrnulo v roce 2015 zhruba 1,5 milionu lidí, nicméně ze zemí V 4 jich byly v uvozovkách pouze tisíce. Dejme tomu, že tehdy se jednalo o problém. Dnes v době pandemie koronaviru patříme mezi nejhorší země. Podivný příběh.    

Straší nás migranty

Potíže jsou přitom i v tom, když se má přijmout pár dětí z válkou postižených oblastí. Mimochodem, víte, kolik ke zmínek o tématu migrace v nejnovější Babišově knize? Celkem 83. Musíme se být knihy další, jež může být už jen o ní. Když začínala pandemie, šili jsme si roušky a hasiči či policisté byli cvičení na boj s migranty. Neskutečné.

Klimatická změna? Nic se fakticky neřeší

Jedná se přitom o tolik skloňovaný strategický problém. Vláda se jím ale fakticky nezabývá. Ostatně typické je třeba protěžování velkopěstitelů, jejichž chování k půdě je mnohdy trestuhodné. Odkládá se také strategie energetické budoucnosti země a absentuje koncepce financování zdravotnictví či jakýkoli pokus o důchodovou reformu. Migranti ve velkém nepřijdou, naše bezpečnost může být ohrožena úplně někým jiným, zevnitř. Pánem, jehož proslov o Vrběticích stál rozhodně za to. To už ale premiér ve své knize nezmiňuje.  

Zdroje info: https://denikn.cz/582525/bezpecnost-a-obranu-babis-zuzil-na-tema-migrace-celi-tlaku-hradu-povest-mu-zachranuje-armada/?cst=9f63c3836c6478388f819d1b53f3aaaa03abd11a
https://www.visegradsky-jezdec.cz/a-nejhorsi-jsou-ekonomicti-migranti-rika-pan-premier/?fbclid=IwAR1m8KpZsrLjx-Pe2FIxsxWD5ZckjoH2wtJ4dbjg17hXCpC2PgmSmdWvHZI

Andrej Babiš: Náhledové foto Úřad vlády ČR

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

2 komentáře

 1. Jaroslav Odpovědět

  Nejen ekonomičtí migranti jsou velkým strašákem. Stejně tak bychom dopadli i s dětmi, které odrostly od nočníku a byly vykrmeny islámem. Osobně pochybuji i o správnosti přijetí „tlumočníků“, rovněž vychovaných neměnným islámem včetně jejich rodinných příslušníků.

 2. Aster Odpovědět

  Ekonomičtí migranti – a co je to jiného, když se člověk podívá na fotky, tak vidí skoro jen mladé chlapy, často ve značkovém oblečení a s nejnovějším modelem mobilu v ruce…kde jsou ty ženy a děti, prchající do bezpečí před válkou? Tyto „chudáky“ bych rovnou posadila do vojenského speciálu (nejlépe pod namířenými zbraněmi – tomu by určitě rychle porozuměli) a zpět s nimi přes moře – jakou oni potřebují pomoc? Že u nás být nechtějí – no to je dobře, máme tu dost nemakačenků, kteří čekají s otevřenou hubou, až jim do ní přiletí ti pečení holubi…
  Globální oteplování – až ti slavní „vědci“ začnou konečně ve svých studiích uvádět skutečné výsledky (zatím vynechají všechno, co se jim nehodí), pak to bude mít smysl řešit.
  Mnohem větším problémem jsou tuny odpadků v oceánech i na pevnině – to by se mělo řešit přednostně.
  Kniha jakéhosi politického šaška mě fakt nezajímá…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *