Efektivitu práce můžete zvýšit jednoduchým způsobem: uspořádáním pracovního stolu

Počítač

Pořádek je velice důležitý. Pokud víme, kde co máme, tak je na tom naše psychika o dost lépe. Týká se to nejen pořádku na stole, ale také v osobním počítači. Jestliže sháníte určitý předmět/dokument a víte, kde ho hledat, nemusíte trávit minuty jeho hledáním. Také náš mozek vnímá prostředí podprahově: je-li plocha na pracovním stole uklizená, má mozek pocit, že je vše pod kontrolou. Jakmile ale vzniká chaos, začínáme mít pocit, že naše práce je nedůležitá, nemá smysl – a tím ztrácíme na efektivitě práce.

Vyhoďte nepotřebné

Jestliže se na práci nemůžete soustředit, je právě teď čas na to, systematizovat svůj pracovní prostor. Začněte tak, že uklidíte nejen pracovní plochu, ale také všechny zásuvky. Všechno nepotřebné vyhoďte. Totéž proveďte ve svém počítači. Současně s vyklízením všech prostor pracovního stolu můžete vyčistit také povrchy – klidně i desinfekcí.

Práce

Foto: Pixabay

Všechno má své místo

Jednotlivé dokumenty nebo pracovní pomůcky na svém stole setřiďte tak, ať je později hned najdete. Za tímto účelem můžete využít různé pořadače, boxy a složky. Dejte si na čas a vše si popište. Také ve svém počítači si všechno potřebné systematizujte.

Omezte osobní věci

Fotografie, amulety pro štěstí, živé květiny sice vypadají pěkně, nicméně na stísněném prostoru zabírají poměrně dost místa. Zbavit se jich úplně také není dobré, protože tím můžete ztrácet pohodu. Snažte se je omezit na minimum. Také by neměly být na první pohled vidět, protože mohou rušit od práce.

Šikovné kancelářské pomůcky

Dnes už je tolik možností, jak svou práci co nejvíce zpřehlednit! Použijte zvýrazňovače, barevné štítky, sešívačky, kancelářské spony… možností je spousta. Zkuste hledat další možnosti, které vám pomohou v organizaci. Až budete příště něco hledat, bude to mnohem snadnější. A v případě vaší nemoci budete moci telefonicky navigovat některého ze svých kolegů.

Zdroj: https://utulne.cz/1069/7-rad-jak-si-zorganizovat-pracovni-prostor-podporte-produktivitu-i-kreativitu?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsfeed&utm_term=position-2&utm_campaign=Utulne

Foto: Pixabay

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.