Před Vánocemi dojde na významné zdražení hraček

02_hracky

Již několikrát jsme psali o současných problémech světových dodavatelských řetězců a o tom, jaké dopady to má na spotřebitele u nás i jinde ve světě. Fakt, že Škoda Auto byla nucená zastavit výrobu kvůli nedostatku čipů z Asie je dobrým příkladem toho, v jakém stavu se nyní globální logistika nachází. Již nyní je jasné, že mezi další dopady logistického kolapsu bude patřit i zdražení hraček, což je před blížící se vánoční sezónou hodně nepříjemná zpráva.

Kolabující logistika

Synergický efekt celé řady událostí zahrnující globální pandemii se všemi omezeními, která s ní byla, jsou a ještě budou spojená, i extrémní výkyvy počasí v mnoha částech světa. Díky tomu je v současné době obrovský přetlak poptávky nad nabídkou v oblasti lodní dopravy. Na trhu chybí jak lodní prostor, tak kontejnery. Světová rejdařství mají nyní možnost výrazně zdražit a této možnosti bez okolků využívají. Ceny vyskočily v posledním roce o stovky procent a stejně tak výrazně vzrostly i ceny lodních kontejnerů.

Současná situace bude pokračovat ještě minimálně v roce 2022 a do té doby jsou jisté dvě věci: jak pomalejší dodávky zboží přepravovaného přes celý svět, tak jeho zdražení, na které o tolik vyšší cena dopravy nemůže nemít vliv. A dotkne se to nepochybně i hraček na předvánočním trhu. Na co se tedy připravit?

01_hracky

Foto: Pixabay

Drahé hračky

Prodejci hraček se v současné době potýkají s velkými problémy, neboť teprve nyní nezřídka dostávají zboží objednané na červen. Vánoční zboží obvykle prodejci naskladňují v září, tentokrát k tomu ale dojde výrazně později, což způsobí další problémy.

Prodejci už proto nyní radí nakupovat hračky s předstihem a varují, že ceny půjdou před Vánoci určitě nahoru, resp. ke zdražování začíná docházet už nyní a trend bude pokračovat. Pokud tedy chcete na Vánoce udělat dětem radost a nechcete v prosinci v zoufalství stát před regály hračkářství, zkuste začít s vánočními nákupy již nyní.

Zdroj informací: https://www.e15.cz/nazory/ondrej-maly-lodni-doprava-nestiha-logistika-se-borti-a-hracky-zdrazuji-1382759

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.