Zničená rouška

Důvody, proč nebyla demonstrace v Praze rozehnána

Dodržování vládních opatření je poměrně nasnadě a řeší se v podstatě neustále. Divit se tomu až tolik nelze, vždyť jen málokdo chce být zavřený v lockdownu donekonečna. Roušky na ústech nám taky vadí a zkrátka jsem frustrováni. Možná jsme ale zklamáni spíše z jednání samotného vedení naší země. Je totiž jako na houpačce a kolikrát se zdá, že někteří tam nahoře neví, co vlastně mají dělat. Policie ostatně číhala také na demonstranty. Nebo ne?

Jakým metrem se vlastně měří?

Vymáhání vládních opatření v praxi je minimálně pozoruhodné. Policie velmi bedlivě sleduje, jestli si někdo nedá náhodou venku na lavičce pivo, zdali majitel neotevře hospodu pro své známé a dívá se, mají-li lidé venku roušky. Hlídá také to, abychom si nemohli zahrát fotbal nebo zalyžovat. Jinak ale…

Demonstrace bez roušek je v pořádku

Každý máme právo vyjádřit svůj názor. Buďme neskonale šťastní za svobodu, jež nám byla dána, respektive již nám naši předkové těžce vybojovali. Přesto se stačí podívat na onu demonstraci, kde se rozhodně nedodržovaly žádné rozestupy a také na nějaké roušky můžete u mnohých lidí včetně těch mediálně známých zapomenout. Takže asi vše ok, když nikdo nezasáhl. Že by strach z rozdmýchání násilí?

Tři tisíce lidí bez ochrany a zavřené sjezdovky

Tak trochu kontrast, nemyslíte? Divadla, restaurace, sjezdovky, fotbal a tak dále. Všechno zavřeno. Policie situaci hlídá. Demonstrace, jíž se účastnily na tři tisícovky lidí v pořádku. Trochu jiný metr. Alibismus. Zákon se prostě prosazuje tvrdě tam, kde nepřijdou v úvahu případné problémy a kontroverzní záležitosti. A to je ten důvod, proč demonstrace rozehnána nebyla. Je jenom jeden, ale dostatečně silný.

Příklad pro ostatní?

Lidé bez roušek, šíření nákazy a tak dále. Mnozí z nás jsou spíše doma, snaží se skutečně stranit ostatních a nákazu nerozšiřovat. Covid-19 jsem prodělal a troufám si říct, že jsem nikoho nenakazil. Demonstraci neschvaluju, ale dokážu pochopit a respektuji svobodu slova. Přesto nevím, jak by takovýmto lidem bylo, kdyby někoho z jejich známých nebo je samotné odvezli s problémy do nemocnice, kde už by byly plné kapacity. Nikomu ale nic nepřejme. Snad bude líp.

Zničená rouška: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

16 komentářů

 1. Mik Odpovědět

  Ten článek nemá žádné opodstatnění a nic neřeší. Nahrává těm kteří demonstrovali. Ale nařízení přece platí pro každého ! Zkrátka české zákony a nařízení nejsou dodržovány úmyslně, což je příklad demonstrantů.

 2. Roman Odpovědět

  Všem mediálním hvězdám a jim věrným slouhům, když jste tak odvážní tak v tichosti odevzdejte zdravotní průkazy pojišťovně.
  Místo toho se „prodáváte“ na veřejnosti, to je to Vaše hrdinství ?

 3. Jarda Odpovědět

  No protože tuto demonstraci osobně a hlavně slovně podpořil Václav Veliký Největší a dvě nejznámější umělecké světové celebrity.

 4. Ludva Odpovědět

  Jsem přesvědčen, že kdyby se policie pokusila demonstraci ukončit, byli by to právě pisálkové typu Štěpána, kteří by s chutí házeli hnůj na vládu a na policii.

  1. Radek Štěpán Autor příspěvku Odpovědět

   Hezký den, žádný hnůj se nikde neháže. Jen komentuji situaci ze svého pohledu. Nic víc, nic míň.
   Díky za názor, mějte se!

 5. Jiří Odpovědět

  Mám za to, že důvody k rozehnání téhle „demonstrace“ byly , protože nebyla dodržena Opatření vyhlášená vládou. KAŽDÝ bez roušky, v čele s KIKINOU, Landou a Suchánkem by měl perlustrován a nahlášen správnímu orgánu, který by měl vybírat jako „vstupné“ částku 10.000,- Kč…
  ALE to bychom museli být v NORMÁLNÍM státě a ne v tomhle bordelu …

 6. Oldřich Uhlíř Odpovědět

  Důvody jsou jednoduché. Zatímco jednotlivce početní přesila pendrekářů za řevu frustrovaných neandertálců sráží k zemi a většinou v rozporu se zákonem o policii mu nasazuje bez příčiny pouta, na srocený dav si česká policie netroufne. Své ego si čeští pendrekáři bohatě vynahradí na řidičích.

 7. Slavomír Lokvenc Odpovědět

  Žijeme v absurdistátě. Za ukradené syrečky a flašku rumu se jde sedět na dva roky natvrdo. Když tři tisíce lidí bez roušek na nepovolené demonstraci vykřikuje protivládní hesla, tak je to v pořádku. Co je asi tak větší společenská nebezpečnost? Ukradené syrečky s flaškou rumu, nebo desítky potenciálně nakažených covidem 19? Zajímala by mě odpověď například pana Hamáčka, který je plně za bezpečnostní situaci ve státě zodpovědný. Toť vše.

 8. Jan Hrubý Odpovědět

  Pane Josefe, plně s vámi souhlasím, jenže většina voličů je volí. Jak často čtu, i Hitler byl demokraticky zvolen

 9. LUDĚK Odpovědět

  Mně udivuje naše Policie ,na autech maj Pomáhat a Chránita já se ptám koho ,jestli Klause a pár set debilu co porušujou vše nebo slušný lidi.Co dělal jejich nadřízený pro Prahu?Co dělalo město a panáci na magistrátu?NIC.Tak laskavě nepokutujte za hovadiny jako krádež rohlíku a rok vězení opravdu ujetý.Slušný lidi mají jasno -někdo se bojí tak at to nedělá

 10. Zdeněk Odpovědět

  A proč by někdo něco rozháněl? Právo shromažďování je zakotveno v ústavě. Na rozdíl od vládních blábolů. Poukázal bych ale na něco jiného: Za tu zhruba hodinu a půl na náměstí zaznělo mnoho názorů, výzev, stížností. Je cekem jedno, jestli s nimi souhlasíme, nebo ne. To je každého jeho věc. Zajímavé mi ovšem připadá, že vládnoucí špičky s jejich ,,odborníky“ se zmohli na jedinou odpověď – NEMĚLI JSTE ROUŠKY !!!

 11. Vladimír Bártů Odpovědět

  Ten dobytek Claus zloděj jakýho nebylo v dějinách obdoby místo toho aby do konce života chodil kanálama se naparoval a bylo jasně vidět jak mu plesá srdce že mu pár úchylných debžů se židovskými hvězdami volalo slávu,vašek na hrad atd. To byl náš představitel,fůj stydím se.

 12. Milan Orkáč Odpovědět

  Neschopnost ministra vnitra a policejního ředitele je do nebes volající, všude v demokratických zemích by odstoupili, nejsou schopni zabezpečit dodržování zákonů a nařízení této země. Je to o to horší, že ministr vnitra je i šéfem krizového štábu. Němci mají omezení stejná, ba horší, neremcají a trpělivě omezují dokonce i možnost vzdálení se 15 km od svého bydliště. Že jak Němci tak Rakušené omezují vstup Čechům je důsledkem demonstrace, akcí na horách. U policie neplatí Pomáhat a Chránit, ale Hlídat a Nakazit.

 13. marty Odpovědět

  Doporučil bych autorovi, ať si nastuduje zákon. Shromažďovací zákon vám totiž ZAKAZUJE mít zakrytý obličej na demonstraci ! Tak co furt melete s rouškama proboha….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *