Duel dvou konkurentů – Japonská půjčka a Zaplo půjčka

Segment mikropůjček je stále na vzestupu, což dokazuje nejenom neustálý vznik nových poskytovatelů, stejně jako neustále zvyšující se počet těch, kteří dané půjčky využívají. Ti nejčastěji míří k osvědčeným společnostem, které tyto nebankovní půjčky nabídnou. Dnes dominuje dvojice, která nese název Japonská půjčka a Zaplo půjčka. Podívejme se společně na jejich duel a na to, jak si stojí.

Kolik peněz můžeme získat?

Velmi důležitá otázka, jelikož právě ta souvisí s tím, do jak velkých finančních problémů se dnes můžeme dostat. Hned na úvod musíme jasně říci, že dominuje poskytovatel Zaplo, jelikož ten může nabídnout až 20 000 korun českých. Pozor však na fakt, že tato částka je určena až těm, kteří žádají opakovaně. Pokud je to naše první poptávka po penězích, je maximum 8 000 Kč. Oproti tomu popis Japonské půjčky je spojený s faktem, že jako maximum můžeme získat pouze 10 000 Kč. Tedy o polovinu méně. Pokud se však podíváme na to, kolik může získat nový klient, tak je to právě tato plná částka. Samozřejmostí je, že finance lze použít na cokoliv. Mezi časté využití patří:

  • Nevyjití s naší výplatou
  • Nečekaný výdaj
  • Krátkodobé finanční komplikace

Jak je to s výší úrokových sazeb?

Právě výhodnost je i půjček to hlavní, co by nás dnes mělo primárně zajímat. Podívejme se proto na to, jak je to vlastně s konkrétními úrokovými sazbami. U těch musíme říci, že dominuje Japonská půjčka. Ta se s ohledem na úrokové sazby doslova blíží i výši úroků u bankovních úvěrů. A to z toho důvodu, že základní poplatek za každou půjčenou tisícikorunu je 33 korun českých. Oproti tomu půjčka Zaplo nabídne sazby mnohem vyšší. Případná tisícikorunová půjčka zde totiž vyjde na sumu, která je celých 290 Kč. Tedy je téměř desetkrát vyšší.

Lze si půjčit zdarma? Ano!

 Když mluvíme o úrocích, nezapomínejme také dodat, že dnes je v segmentu mikropůjček zvykem, že si můžeme půjčit také zdarma. A to ve chvíli, kdy je to naše první žádost u tohoto konkrétního poskytovatele. Zde je třeba dodat, že nám to umožní oba dva. U Zaplo si můžeme vzít sumu až 8 000 Kč, zatímco Japonská půjčka nám nabídne bezplatně jenom 4 999 korun českých. V obou případech platí i to, že na vrácení tohoto úvěru máme celých 30 dní. Kromě výše částky se tedy v tomto ohledu oba poskytovatelé rozhodně nijak neliší.

Postup získání peněz je stejný

Co mají oba poskytovatelé také shodné, to je celkový postup získání finančních prostředků. V obou případech máme možnost požádat si online, kdykoliv budeme potřebovat. Vše je velmi jednoduché a celá žádost nám nezabere déle, než několik málo minut. Na co je však nutné dále brát ohled, to je na fakt, že se v obou případech neobejdeme bez nutnosti zaslat takzvaný ověřovací poplatek. Ten slouží ke kontrole našeho bankovního účtu a činí 1 Kč. Logicky tedy právě on může následnou žádost celkově prodloužit. Také musíme dodat, že Zaplo odesílá peníze od několika minut po vyřízení všech formalit. Japonská půjčka může být v tomto směru stejná, ale jenom v případě, kdy zvolíte zpoplatněnou Express výplatu. Ta stojí 199 Kč. Pokud ji nevyužijete, je třeba na peníze čekat zhruba 24 hodin.

Jak je to s prodloužením splatnosti?

O této dvojici půjček již víme téměř vše a tak se podívejme také na to, zda jde zvolená třicetidenní splatnost v případě potřeby prodloužit. U obou shodně odpovíme, že ano. Japonská půjčka nám umožní až pětinásobné prodloužení, zatímco u Zaplo můžeme neomezeně prodlužovat daný úvěr až po dobu celého jednoho roku. V obou případech se také shodně neobejdeme bez zpoplatnění daného posunutí termínu splatnosti. Zde platí to co u samotných úrokových sazeb, a to informace o tom, že Zaplo je v daném směru méně výhodnou možností.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *