Druhy pojištění pro podnikatele

Podnikání není vůbec jednoduché a hromadit zisky na základě vlastní efektivní činnosti není určitě automatické. Mnohdy se do cesty postaví i nějaké neočekávané události, které mohou i zdánlivě slibnou kariéru podnikatele ohrozit. I těm se ale lze postavit čelem, a to prostřednictvím uzavření správné pojistky. Že nevíte, o jaké pojištění se jedná? Nevadí, v následujícím textu se budeme soustředit na veškeré druhy pojištění, která mohou podnikatelům pomoct tehdy, když se dostanou do stavu nouze.

Pojištění majetku

Jednou z nejčastěji uzavíraných pojistek je ta, která se věnuje majetku dané soukromé společnosti. Ten spolu s pracovní silou a kapitálem tvoří základ celého byznysu. Majetek si mohou vlastníci firem pojistit do libovolné výše. Od toho se také potom odvíjejí pravidelné poplatky, které musí skládat konkrétní pojišťovně. Pojištění majetku se může vyplatit při krádeži, při povodních nebo naopak při požáru vašeho skladu nebo jiného objektu.

Pojištění odpovědnosti za škodu

Představme si situaci, kdy stojí zaměstnanec společnosti například u CNC stroje a pracuje na součástce, která má doslova astronomickou hodnotu. Bez pojištění by musel případnou škodu, kterou zaměstnanec způsobí, platit zaměstnavatel. Pokud má ale pojistku uzavřenou, celá škodná událost bude prošetřena a následně škoda vyplacena ze strany pojišťovny.

Pojištění pohledávek

Ať už o podnikání něco víte, nebo nikoliv, měli byste určitě uvažovat o uzavření pojištění pohledávek. Pokud vám totiž za vaši pohledávku někdo neplatí, klidně se můžete dostat ke svým finančním prostředkům tímto způsobem. Tento druh pojistky může být v mnohých případech klidně i součástí nějaké jiné komplexněji řešené pojistky. Vy tak můžete mít uzavřený kompletní balík, který vás podrží vždy, když to budete potřebovat.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.