Drogy a dluhy se dědí: Cobainova dcera už utratila velkou část dědictví

Kurt Cobain

Být celebritou není bezesporu vůbec jednoduché. Toto tvrzení nelze vyvrátit, nicméně mnohem složitější je být potomkem slavného rodiče. Důkazem budiž například Frances Bean Cobainová. Dcera zesnulého Kurta Cobaina, který si ve 27 letech prostřelil hlavu ve své garáži v roce 1994, vede opravdu nákladný život, vždyť už dokázala z dědictví ukrojit v přepočtu neuvěřitelných 241 milionů korun. Proč? Důvodů by se našlo hned několik.

Závislá už jako nezletilá

Frances Bean Cobainová je prostě dcerou své matky a otce. Zatímco Kurt Cobain byl známý svou závislostí na tvrdých drogách, zpěvačka Courtney Love spíše zápasila s alkoholem. Jejich dcera spadla do závislosti už jako nezletilá. Před čtyřmi roky ovšem začala podstupovat léčbu a údajně je již 2 roky čistá.  

Frances Cobain

Frances Bean Cobainová a Courtney Love: Zdroj obrázku theblast.com

Bohatství od prakticky neznámého člověka

Ještě před svou smrtí dokázal založit Kurt Cobain svěřenecký fond. Z toho putovaly každý měsíc jeho dceři v přepočtu cca 2 miliony korun. Ta se tedy dlouhodobě měla a mohla si vyskakovat. Do roku 2016 stihla utratit neuvěřitelných zmiňovaných 241 milionů korun. Když se její otec zastřelil, byly jí 2 roky, prakticky jej vůbec neznala, nicméně jeho peníze poznala mnohem důvěrněji. Pokušení neodolala. Limuzíny, nesmysly, drogy a stále stejný kolotoč.

Obří psychická půjčka

Přesně takto popsala Cobainova dcera svůj vztah k penězům od svého otce. Fakticky sama cítí provinění, že dostala peníze od někoho, koho neznala. Peníze si dle svých slov ani nezasloužila. Život se s ní ostatně ani jinak nemazlil, jen co se vymanila z vlivu matky, vzala si hudebníka Isaiaha Silvu, s nímž se dva roky po sňatku rozvedla. Nyní se věnuje hudbě, nicméně Nirvanu nijak výrazně neposlouchá.

Kurt Cobain: Zdroj náhledového obrázku commons.wikimedia.org

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.