photovoltaic-2138992_640

Výhody solárních elektřiny pro domácnost

V dnešní době se lidé všemožně snaží snížit pravidelné výdaje své domácnosti. Potraviny a potřeby běžného života proto nakupují ve slevách, často si odepírají dovolené nebo zábavu a v zimních měsících topí tak, aby měli co nejmenší spotřebu energie. Právě u poslední výdajové složky se prostřednictvím tohoto textu zastavíme. Přemýšleli jste nad zavedením fotovoltaických článků na vaši střechu? Pokud ano, můžete z dlouhodobého hlediska ušetřit nemalé peníze.

Zájem o sluneční energii neustále roste

V minulém roce se na území České republiky zrealizovalo téměř 2 000 projektů na fotovoltaickou elektrárnu pro domácnost. Stoupající trend si můžete ověřit i sami. Zkuste při průjezdu libovolným městem nebo vesnicí sledovat střechy jednotlivých domů a všude určitě narazíte minimálně na jeden doklad našeho tvrzení.

Solární systém za úkol zvýšit energetickou soběstačnost domácnosti, kvůli čemuž je nezbytné oslovit odborníka splňujícího národní kvalifikaci. Ten totiž musí vzít v úvahu několik faktorů jako například počet spotřebičů, způsob ohřevu vody, velikost místností nebo počet osob žijících v domě. Správně navržená solární elektrárna zvládne napájet naprosto všechny přístroje a zařízení, které se v domácnosti vyskytují. Díky přítomnosti bateriového úložiště je možné využívat solární energii i v nočních hodinách.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Nespotřebovanou energii lze prodávat

Pokud počítáme se správně nastaveným systémem, spotřeba solární energie by se v domácnosti měla pohybovat kolem sedmdesáti procent. Co ale s procenty přebytečnými? Ty můžete jednoduše prodávat do sítě, ovšem jen za předpokladu, že vlastníte licenci na výrobu elektřiny. Nutno podotknout, že odměny za takto vyrobenou energii nejsou příliš oslnivé a milionáře z vás zcela určitě neudělají. Každá koruna se ovšem počítá.

Zdroj úvodní fotografie: Pixabay.com

Rád se s Vámi podělím o své poznatky ze světa financí.

1 komentář

  1. Lukáš Odpovědět

    Tak stoupající trend je to určitě v tom s vámi můžu souhlasit, ono stačí zabrouzdat do satelitních městeček a tam už to má pomalu ob barák, ale není divu přitom kde se dneska pohybuje cena elektřiny, bych si tu fotovoltaiku nechal na střechu postavit taky hned, ale zatím je to jen v mých plánech, právě kvůli finančním prostředkům, tak se to zatím aspoň snažím řešit přes bezDodavatele se zelenou energií a když mi to do budoucna klapne, tak bych pak tu svojí solární energii mohl prodávat přes ně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *