Dovolená může s inkoustovým flekem v pase rychle skončit: zkontrolujte si doklady

pas

Přímo tragicky skončila dovolená jedné z britských rodin na Manchesterském letišti. Otec britské rodiny nemohl nastoupit do letadla kvůli inkoustové skvrně v pase. Dovolená za 2500 liber (72 250 Kč) skončila dřív, než vůbec stihla začít. Mladá rodina se chystala odletět do tureckého Dalamanu. Otec však musel zůstat na letišti v Manchesteru.

Co může způsobit nečistota

Rodiče spolu s šestiletou dcerou museli zrušit dovolenou na poslední chvíli. Pan Myk procestoval se zcela stejným pasem světa kraj, skvrna v pase nikdy předtím nikomu nevadila, protože nebyla rozsáhlá a ani nezakrývala žádné důležité informace o cestujícím. Najednou se ale problémem stala.

Rodina chtěla odletět na krásnou dovolenou, a vybrala si cestu od nejspolehlivější cestovní kanceláře TUI. U přepážky dokladů však byli oba rodiče zdrceni zprávou a pokusili se o nápravu. Maminka se v zoufalství pokusila skvrnu z pasu odstranit. Použila na cestovní dokument deodorant. Ten však účel odstranění fleku nesplnil a poškodil stránku v pase tak, že v něm zůstala díra.

pas

Foto: Pixabay

Zkontrolujte si doklady!

Na památku rodině zbyly prakticky jen oči pro pláč. Letecká společnost se k danému incidentu nechtěla zatím nijak vyjadřovat. Celý proces je nyní v šetření. Dle vládního předpisu však platí, že pas musí zůstat nepoškozený, stránky nesmí být vytrženy ani nijak poškozeny. Za neplatný doklad se považují i inkoustové skvrny.

Pokud nejsou v dokladech údaje k přečtení, je zapotřebí pořídit si pas nový. V případě nesprávných dokladů můžete přijít o celou dovolenou i bez nároku na vrácení peněz. Určitě si proto před dovolenou svoje doklady důkladně zkontrolujte.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/cestovani-rodinna-dovolena-za-desetitisice-skoncila-predcasne-otce-nepustili-do-letadla-kvuli-fleku-v-pasu-40472730

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.