Dotace na vzdělání

Dotace na vzdělávání zaměstnanců

Magické slovo dotace je skloňováno prakticky na každém kroku. Není se čemu divit, jelikož získat finanční prostředky navíc pro realizaci svého záměru potřebuje úplně každý. Zajímavou volbou jsou mimo jiné dotace na vzdělávání zaměstnanců. Každý člověk ví, že investice do vzdělání lidí je ta, která se později zcela jistě vrátí. Je jen zapotřebí vybrat tu správnou vzdělávací instituci a také obor, který by se konkrétnímu zaměstnanci hodil. V konečné fázi není problém získat vzdělání, které se bude dané osobě maximálně hodit a ve finále prospěje i firmě.

Podpora vzdělávání zaměstnanců z Evropské unie

Programy Evropské unie se pro období od roku 2014 do 2020 zaměřuje právě na podporu vzdělanosti zaměstnanců. V loňském roce se podávaly výzvy až do listopadu a letos je také ještě čas podat výzvu týkající se určitého záměru v oblasti vzdělávání pracovníků té či oné firmy. Samotné dotace pro zaměstnance se v České republice poskytují již od roku 2009. Vše má tedy poměrně hlubokou tradici. Pozor byste jen měli dát na to, abyste jako žadatel neměli pokles tržeb přesahující 15 %.

Pestrá škála potřeb firmy

Projekty Evropské unie dokážou pokrýt nejrůznější vzdělávací oblasti. Klasiku představuje projekt s názvem Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců. V roce 2015 mimo něj fungoval také projekt Vzdělejte se pro růst! Vztahoval se na nejrůznější regiony a šlo o vzdělávání v oblastech energetiky a cestovního ruchu. V obou lze ještě do konce letošního roku požádat o prostředky, jež vám mohou být přiřknuty.

Důležitost dotací pro zaměstnance

Dotace na vzdělávání zaměstnanců 2016 jsou důležité zejména z toho pohledu, aby měli zaměstnanci aktuální znalosti ve svém oboru. Všechny obory se totiž velmi dynamicky rozvíjejí a v momentu, kdy se lidé přestanou vzdělávat, dochází i ke stagnaci firmy v důsledku její neflexibility. Musí se zkrátka přizpůsobit momentálním trendům na trhu.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *