Česká vlajka

Doména ceskarepublika.cz na prodej

Koupit dnes zajímavou doménu s trefným názvem není nic levného. Volné mnohé jsou, nicméně počítat je třeba s tím, že si za ně připlatíte, a to nemalé částky. Aktuálně se prodává třeba doména ceskarepublika.cz. Ta je jako stvořená provozování zajímavého webu. Její cena aktuálně k dispozici není. Prodejce uvádí, že se bude jednat o dohodu na celkové částce. Jinak jsou ale k dispozici i mnohé jiné zajímavé a drahé domény. Jaké a která doména byla kdy nejdražší? To vám prozradíme v tomto článku.

Jednoslovné domény jsou v kurzu

Aby také, vždyť jsou trefné a výstižné. Člověk si je také velmi jednoduše zapamatuje, což je ideální. U jaké domény se třeba jedná? Jmenovat bychom mohli třeba:

– klenoty.cz,
– pradlo.cz,
– vestirna.cz,
– nemocnice.cz,
– radar.cz,
– prodavac.cz,
– odevy.cz,
– epraha.cz,
– eauto.cz,
– automobily.cz,
– chov.cz,
– kakao.cz,
– reznictvi.cz.

Jaké jsou nejdražší domény?

Ty, které dokážou vystihnout, co na nich může samotný zákazník najít. krátké zapamatovatelné názvy mají prostě velkou sílu. Majitel ušetří jednak na SEO a jednak také na dalších reklamách. Velké eshopy o tom ví hodně, protože musí investovat spousty finančních prostředků do propagace.

Rekordy u nás i ve světě

Jen pro zajímavost, v České republice je registrováno celkem 1,37 milionu domén. Zajímavý byl bezesporu prodej domény dovolena.cz v roce 2010 za 10 milionů korun. Nyní si můžete za cenu od 1 milionu korun koupit třeba doménu nemocnice.cz. Automobily.cz stejně jako eauto.cz začínají na 500 000 korunách. Chov.cz a kakao.cz na stejné částce. Za 500 000 korun si můžete zakoupit i domény parkovani.cz a odevy.cz. Za doménu diplomacie.cz můžete dát jen 200 000 korun. A nejdražší doména světa? Jedná se o business.com. V roce 1999 došlo k jejímu prodeji za 7,5 mil. dolarů a o 8 let později za neskutečných 345 milionů dolarů.   

Doména, Domény, Drahé domény, Nejdražší domény, Česká republika

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *