Do Česka vstupuje nový řetězec drogerií

drogerie

O konkurenci není na českém trhu s drogeriemi nouze. To ale neznamená, že se nemůže pokusit prorazit někdo další. Zkoušet to bude velký polský řetězec Hebe. Co od něj můžeme čekat?

Nový hráč na trhu

Již začátkem prosince se můžete těšit na nové obchody s drogerií. Kamenné obchody Hebe najdete od tohoto data v obchodních centrech na Černém mostě i na Harfě. Drogistický gigant Hebe brzy nabídne široký sortiment kosmetiky pro péči o tělo. Zdá se, že by mohlo jít o první obchod, který by mohl konkurovat známým drogeriím jako jsou zavedené řetězce, tedy například dm-drogerie, Rossmann, Teta, nebo třeba parfumerie Notino.

mýdlo

Foto: Pixabay

Drogerie Hebe z Polska se snaží doběhnout české drogerie

Řetězec Hebe prozatím nabízel své zboží na e-shopech, zájem byl však takový, že nyní otevírá i u nás své kamenné obchody. Obrat řetězce byl v Polsku, kde funguje e-shop i 270 obchodů, v přepočtu 6,5 miliardy korun. Drogerie Hebe sdílí stejného majitele jako řetězec prodejen s potravinami Biedronka. V obou případech jde o polské značky, jejich společný majitel je ale z Portugalska, konkrétně jde o portugalskou maloobchodní skupinu Jéronimo Martins Group.

Expanze nejen v Česku 

Portugalský majitel drogerií však s expanzí necílí jen na Česko, drogerie Hebe se objeví i na Slovensku. Sortiment drogerie Hebe by měl být velice lákavý, neboť bude obsahovat i netypické asijské značky, bude dbát na přírodnost a kvalitu, navíc za rozumnou cenu. Uvidíme tedy, jak úspěšné drogerie Hebe v Česku budou.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/hebe-drogerie-parfemy-obchod-ceny-cesky-trh-podil.A231128_164054_ekoakcie_ven

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/polske-drogerie-hebe-planuji-expanzi-do-cr-a-na-slovensko-90005

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.