Vláda podle Vildumetzové pohrdá lidmi v regionech, když bere krajům 2 miliardy určené na dopravu

Jana Mračková Vildumetzová

Šetří se opravdu všude a opravy silnic nejspíše nebudou výjimkou. Ač se poměrně usilovně buduje síť dálnic a přivaděče k nim, stát bude nejspíše šetřit na správě silnic. Všimla si toho paní poslankyně Jana Mračková Vildumetzová. Samozřejmě situaci ihned okomentovala jak v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky, tak i na sociální síti. Právě tady vyčetla vládě, jak pohrdá lidmi v regionech. Opravdu silná slova.

Bez peněz opravovat silnice nelze

Kraje přijdou o 2 miliardy korun v době, kdy se starají o 70 000 kilometrů silnic II. a III. tříd a více než 12 tisíc mostů. Tato situace je velmi nepříjemná. O komunikace je třeba se starat a stát to bude nepochybně nemalé finanční prostředky. V této skutečnosti má nepochybně paní poslankyně pravdu. Jen se prostě musí šetřit. Jestli jde o šetření na pravém místě, je značně diskutabilní.

3000 mostů v havarijním stavu

Právě na toto číslo paní poslankyně Mračková Vildumetzová upozornila. Poněkud zvláštní záležitost. Copak se nám do havarijního stavu dostalo během dvou let tolik mostů? Že by byly zničené již za minulé vlády? To se s nimi jako nic nedělalo? Napadnout mohou člověka různé otázky, nicméně tímto tvrzením si paní poslankyně trochu naběhla a mnozí uživatelé jí to dávají hodně silně najevo.

Lepší vláda má recept a peníze na všechno

Podle paní poslankyně jde o další důkaz, jak vláda pohrdá lidmi v regionech. Jasně, že Lepší vláda, jíž je součástí, má nejspíše peníze na všechno. Odkud ale ty peníze půjdou? Ze státního rozpočtu v době, kdy se musí šetřit. Je pravda, že minulá vláda měla na všechno, třeba i na fotografováním ministryně Schillerové s pávy na sociální sítě za 2 miliony korun. Zajímavých investic byla spousta.  

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3586926-mene-penez-na-udrzbu-silnic-ci-dalnic-ministri-odhaluji-kde-chteji-orezat-dotace, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-je-bezny-clovek-schopen-utratit-2-miliony-za-fotky-s-pavem-ptaji-se-politici-186952 

Jana Mračková Vildumetzová: Náhledové foto Jana Mračková Vildumetzová/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.