Disney čelí rostoucí konkurenci v klíčových segmentech před ohlášením výsledků za 2. čtvrtletí

disney

V očekávání čtvrtletních výsledků zábavního kolosu Walt Disney Company se všichni oči upírají na vývoj v klíčových oblastech streamovacích služeb a zábavních parků. Po bouřlivém období restrukturalizace a vnitřních změn se zdá, že se Disney připravuje na novou éru prosperity a upevnění své pozice na trhu.

Boj o moc je u konce, nastává čas reformy

Více než rok poté, co generální ředitel Bob Iger oznámil rozsáhlou reorganizaci společnosti, která vedla ke zrušení tisíců pracovních míst a snížení nákladů o 5,5 miliardy dolarů, přichází první čtvrtletní výsledky odrážející dopad těchto změn. Navíc se jedná o první oznámení výsledkovů od doby, kdy společnost zvítězila v bitvě o moc se společností Trian Partners Nelsona Peltze a získala tak volnou ruku pro realizaci svých plánů.

Očekávání analytiků

Veškeré oči budou bezpochyby upřeny na klíčový ukazatel růstu předplatitelů vlajkové lodě streamovacích služeb Disney+. Ačkoli v minulém čtvrtletí firma zaznamenala pokles o 1,3 milionu předplatitelů v důsledku zvýšení cen, průměrné příjmy na uživatele vzrostly. Analytička Jessica Reif Ehrlich z BofA Securities předpovídá, že streamovací divize by měla dosáhnout ziskovosti již ve čtvrtém čtvrtletí příštího roku.

Integrace Hulu je dalším klíčovým faktorem, který investoři bedlivě sledují. Postup procesu převzetí a ocenění podílu společnosti Comcast přinese jasnější obraz budoucnosti této oblíbené streamovací platformy.

Zábavní parky: Boom pokračuje navzdory konkurenci

Zatímco streamovací služby představují moderní tvář Disney, její tradiční zábavní parky zůstávají neochvějnou základnou prosperity. Přestože nedávná data naznačují zpomalení růstu návštěvnosti v Orlandu, které může souviset se zvýšenou konkurencí výletních lodí, nedávné spuštění vlastní výletní lodi by mohlo vytočit karty ve prospěch Disney.

Disney se úspěšně přizpůsobila měnícímu se trhu a dokázala udržet svou pozici v popředí zábavního průmyslu. S novou výletní lodí a přitažlivostí svých parků pro rodiny bude zajímavé sledovat, jak si povede ve srovnání s konkurencí.

Zdroje info: Reddit, https://www.reuters.com/business/media-telecom/disney-comcast-seek-advisor-resolve-hulu-valuation-sources-say-2024-05-06/, https://www.cnbc.com/2024/05/07/disney-dis-earnings-q2-2024.html

Náhledové foto: Pixabay