Diskuse politiků s občany: Trapné honění vlastního ega

Karel Havlíček

Moderním trendem předvolebního období jsou bezesporu diskuse politiků s lidmi v různých krajích. Politici se s nimi setkávají a snaží se nějakým způsobem upoutat pozornost. Chtějí zaujmout a hlavně potřebují, aby lidé naházeli do volebních uren co nejvíce hlasů. Rozhodně jim o lidi samotné a jejich problémy jde pramálo, tím si můžeme být bohužel v současné společnosti jistí. Ve finále mně jako obyčejnému člověku přijde, že si fakticky pouze snaží zvednout své ego. U mnohých to často ani nejde.

Vlastní PR jako značka

Třeba takový ministr vnitra takto začal s budováním jakési své osobní značky a toho, že se nebojí. Výsledkem byla spousta fotek s pivem v ruce a spokojenými lidmi okolo něj. Ti se k němu dostali i před jeho osobní ochranku, kterou má pochopitelně jako ministr vnitra k dispozici. Mnohé diskuse vyzněly spíše trapně.

Rýpání do politických oponentů

V tom jsou mistrné především opoziční strany. Třeba Karel Havlíček na svém profilu napsal komentář týkající se jeho setkání s lidmi v Čáslavi. Konkrétně napsal, že něco tak úděsného jako tuhle vládu jsme si nedokázali představit ani v tom nejhorším snu… Na dnešním setkání v Čáslavi byli místní vytočení doběla. Tím to chtěl jen sdělit, jak je to dnes strašné a za vlády předchozí to bylo mnohem lepší. Samozřejmě si rýpl i do Víta Rakušana a jeho politických diskusí s tím, že ta jeho byla bez nastrčených figurantů a předem domluvených otázek. Rétorika tohoto typu je podle mého názoru trapná.

Schopný pracující člověk na takové lidi nemá čas

O tomto nemám pochyb. Existuje milion smysluplnějších věcí než poslouchat řeči politiků, kteří si pouze honí vlastní ego. Já na to zkrátka nemám čas. Podobně jsou na tom i mnozí další lidé, kteří podnikají nebo jsou zaměstnáni. Mnohem lepší je přečíst si jednotlivé volební programy, podívat se občas na zprávy a být tak trochu v dění. Trapné diskuse uvadajících politických hvězd jsou skutečně k ničemu.  

Zdroje info: Autor, sociální síť X

Karel Havlíček při diskusi s občany: Náhledové foto Karel Havlíček/ sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.