Na českých silnicích a dálnicích jde o život. Většinou kvůli pitomcům

nehoda

Jezdím autem prakticky každý den a jen málokdy se nesetkám s nějakým pitomcem, který si potřebuje právě na silnici něco dokazovat. Že takových lidí není málo, se předvědčuje spousta z nás a rozhodně mi dáte za pravdu. Jen bych na úvod chtěl podotknout, že mám vozidlo, které je vybavené adaptivním tempomatem a také systémem rozpoznávání dopravních značek. Jezdím tedy podle předpisů, i kdybych nechtěl. To je ale vcelku jedno. V následujících řádcích bych se chtěl podívat na to, čeho všeho bývám němým, případně trochu nadávajícím svědkem.

Ignorace omezení rychlosti v místě oprav

Tím bych určitě mohl bez problémů začít. Když projíždím úsekem s omezením rychlosti na 50 nebo 70 km/h, prosviští kolem mě jiní řidiči bez problémů devadesátkou. Prostě tato většinou dočasná omezení rychlosti neberou v potaz. Je jim jedno, že se okolo silnice prohánějí stroje a lidé, kteří pracují na tom, aby byla komunikace lepší. Takovýto pitomci za volantem by prostě měli dostat pořádnou pokutu a ideálně zákaz řízení.

Nedodržování maximální rychlosti na silnicích a dálnicích jako folklór

Bezpečnou vzdálenost spousta řidičů neřeší. Již za cedulí označující konec obce cítím často za svým vozem druhé auto, které chce ihned zrychlit a předjet mě. Pospíchající člověk, který stejně nic nenažene. Potřebuje si jen dokázat, jak je dobrý a své auto skvěle zvládá. Přilepení řidiči představují velké nebezpečí. Bohužel jich přibývá. Prostě něco musí stihnout a nevadí jim, že je řidič jedoucí podle pravidel dojede již v další obci.

Šneci na silnici

Ani opačný protipól zběsilých závodníků není ideální. Potkat takového kloboučníka není žádná legrace. Jet sedmdesátkou na úseku, kde lze jet devadesátkou, prostě nikdo nechce.

Změna směru jízdy. Blikat není třeba

Takovýchto řidičů lze bohužel potkat také spousty. Prostě do říznou do druhého pruhu a neřeší, že auto za nimi o tom neví. Jde o velmi nepříjemný nešvar. Nehoda může nastat velmi rychle.   

Zdroje info: Autor

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.