Díky spojení Škody a Volkswagenu vzniklo 25 tisíc míst

Octavia

Prodej automobilky Škoda Mladá Boleslav koncernu Volkswagen je jedním nejdiskutovanějších kroku privatizace devadesátých let. Také je však viděn vesměs pozitivně, čemuž určitě pomáhá také relativně dobrá kondice české automobilky. My se dnes podíváme na hodnocený začlenění české automobilky do německého koncernu. Co konkrétně Škodě její členství ve skupině Volkswagen přinesla?

Od začlenění do koncernu 25 tisíc nových pracovních míst

Od vstupu německého Volkswagenu do škodovky, tedy za 30 let, přibylo české automobilce 25 tisíc pracovních míst. Nyní jich totiž má 42 tisíc po celém světě. Před 30 lety to bylo nějakých 17 tisíc zaměstnanců. Lze však vidět u další pozitiva vstupu německé automobilky do Škody Auto. Například se zvýšili prodeje auto a to šestinásobně. Škoda auto se také pro ČTK vyjádřila, že díky začlenění do koncernu mohla začít výrazněji investovat do vzdělání ale i výroby a vývoje. Odbory Škody pak hodnotí tuto privatizaci, jako nejlepší ve střední a východní Evropě.

Skvělý příklad úspěšné transformace, míní Škoda

Integrace Škody Auto do německého koncernu Volkswagen představuje, alespoň dle vyjádření předsedy představenstva společnosti pro média, skvělý příklad úspěšné transformace jak v České republice, tak v celé Evropské unii. Dle zástupců představenstva i díky tomu, představuje činnost české automobilky pět procent HDP České republiky a devět procent jejího exportu.

Škoda jako významná součást Volkswagenu

Koncern Volkswagen také počítá se Škodou, jako se svou důležitou součástí. Škoda pro koncern vede mnoho projektů koncernu v několika zemích, Škoda pro Volkswagen vede region Indie, Ruska či severní Afriky. Stejně tak se zabývá vývojem modelu Volkswagen Passat a Škoda Superb. Od roku 1991, kdy se Škoda Auto stala součástí německého koncernu, ušla naše automobilka velkou cestu. Původně měla v Česku tři závody. Postupem času však přibyly výrobní závody také v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii.

Zdroj dat: ČTK
Náhledové foto: Pixabay

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.