Digitální aktiva: Z outsiderů špičkami ve svém oboru

Kryptoměny si prošly celou řadou zvratů. Zatímco na počátku byl jejich potenciál značně podhodnocován, dnes se jejich výzkumu či vývoji věnuje snad každá věší společnost, působící ve finančním sektoru.

Řada odborníků si dokonce myslí, že by časem mohly kompletně nahradit běžné měny jako takové. A současná situace tomu opravdu nahrává. Stačí se jen podívat na to, jak současnými finančními trhy otřásla koronakrize.

Kryptoměny a internet věcí

Je rovněž patrné, že bitcoin, ethereum a další kryptoměny mají značný potenciál k tomu, aby byly brzy integrovány do IoT (Internet of Things – Internet věcí), což je další velmi rychle rostoucí sektor. Smart domy, smart auta, smart města… Slýcháme o nich každý den a zejména v Asii zažívají opravdový boom. A právě kryptoměny jsou zvažovány jako jeden z možných (a aktuálně značně preferovaných) platebních systémů. Jsou nadnárodní a nezávislé na vývoji a aktuální situaci jednotlivých států, což je pro zamýšlené využití přímo perfektní.

Bitcoin

Zdroj obrázku: Pixabay.com

A další zajímavé využití? Určitě Esporty. I ty značně zpropagovala koronavirová krize a hodnota tohoto trhu celkově roste. Koneckonců, již dnes jsou kryptoměny hojně používány na území internetových hazardních her apod.

Budoucnost digitálních aktiv

Tím ovšem předpovědi expertů nekončí. Velkým růstovým potenciálem se mohou pyšnit kupříkladu stablecoiny, aktuálně představující velmi vhodnou alternativu ke klasickým FIAT měnám. Stejně jsou na tom i digitální měny centrálních bank či tzv. burzovní Coiny (Doller apod.). Potenciál kryptoměn je tedy stále značný. Neměli bychom se nechat odradit jejich aktuálním krátkodobým propadem a těch získaným se bezhlavě nezbavovat. A pokud ještě žádná digitální aktiva nemáte a zároveň hledáte zajímavý způsob pro možné zhodnocení části svých investic, je určitě na čase si nějaký ten „coin“ opatřit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

 

Mít peníze je hezké. Orientovat se v této oblasti ještě důležitější. Pokusím se vám svými články pomoci.