Deset českých influencerů, kteří vydělávají nejvíce peněz

youtube

Natáčení videí a streamování se stalo výnosným byznysem na české scéně. Forbes opět ve spolupráci se Subscribe sestavil žebříček nejlépe placených youtuberů a streamerů v Česku. Podívejme se na desítku tvůrců, kteří svým talentem a podnikavostí dokázali vybudovat úspěšný online byznys.

Natáčení videí a streamování přináší výnosy v desítkách milionů korun

Natáčení videí a streamování se stalo nejen oblíbenou zábavou, ale také lukrativním byznysem pro české influencery. Desítka nejlépe vydělávajících youtuberů a streamerů ukazuje, že natáčením videí a streamováním se dá dosáhnout velkých věcí a vydělávat miliony korun ročně.

YouTube jako zdroj podnikání

Profese youtubera nebo streamera se často setkává s předsudky, ale skutečnost je jiná. Desítka nejlépe vydělávajících tvůrců v Česku ukazuje, že se jedná o propracovaný byznys, který vyžaduje tvůrčí schopnosti, odhodlání a podnikavost. YouTube a další internetové platformy poskytují možnost vytvořit si vlastní značku, získat publikum a rozvinout podnikatelské příležitosti.

Výsledky žebříčku

V letošním roce se youtubeři a streameři v Česku mohou těšit z ještě vyšších příjmů. Desítka nejlépe placených tvůrců online obsahu vydělala dohromady více než 160 milionů korun, což je o 42 milionů více než v minulém roce. Tento nárůst je důsledkem i výrazného zapojení předplatitelských platforem, jako jsou Herohero a Patreon, do příjmů některých tvůrců.

  1. FIZIstyle (Filip Zima) – 24 milionů Kč
  2. Tary (Taras Povoroznyk) – 21 milionů Kč
  3. Baxtrix (Štěpán Buchta) – 17 milionů Kč
  4. Jon Marianek (Jan Mariánek) – 16 milionů Kč
  5. MenT (Jan Macák) – 15 milionů Kč
  6. Agraelus (Vojtěch Fišar) – 15 milionů Kč
  7. Xnapy (Petr Jirák) – 14 milionů Kč
  8. Erik Meldik (Erik Meldik) – 14 milionů Kč
  9. Ondřej Koběrský (Ondřej Koběrský) – 13,5 milionů Kč
  10. Stejk (Jakub Steklý) – 11 milionů Kč

Nové tváře a absence žen

Letošní žebříček přinesl i několik nových jmen. Mezi nejlépe vydělávajícími tvůrci se poprvé objevili Jon Marianek, Ondřej Koběrský a Stejk. Bohužel, letos se na seznamu neobjevila žádná žena, ačkoli v minulých letech byly ženy hojně zastoupeny. Těsně se na žebříček nedostal ani Martin Mikyska alias Mikýř, který byl součástí loňského výběru Forbes 30 pod 30.

Metodika a odhady příjmů

Při sestavování žebříčku Forbes vycházel z veřejně dostupných informací, diskusí se samotnými tvůrci a lidmi, kteří se v oboru pohybují dlouhodobě. Společnost Subscribe, největší tuzemská agentura svého druhu, hrála také důležitou roli při vytváření žebříčku. Čísla v žebříčku představují odhady ročních nezdaněných příjmů českých YouTubeřů a streameřů od července 2022 do června 2023.

Zdroje info: https://forbes.cz/youtuberi-se-maji-cim-dal-lepe-tahle-desitka-vydelava-v-cesku-nejvic-penez/, https://forbes.cz/lists/youtuberi23/top-10-youtuberu-a-streameru/, https://www.evropa2.cz/clanky/lifestyle/nebohatsi-youtuberi-v-cesku-jake-jsou-rocni-vydelky-nejuspesnejsich-jmen, https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-toci-se-u-hrani-her-a-prodavaji-mikiny-cesti-youtuberi-si-vydelavaji-miliony-233539

Náhledové foto: Pixabay