Kolik vydělávají nejúspěšnější Youtubeři světa i Česka?

youtube

Streamovací platforma YouTube je již 18 let fenoménem, který je nemá ve světě internetu příliš obdoby. Její návštěvnost je skutečně obří – 2,5 miliardy lidí měsíčně – a není proto divu, že tvůrci, kteří jsou schopni v tomto prostředí prorazit, dokážou vydělat skutečně pohádkové sumy. Kteří jsou ti nejúspěšnější? A kolik si vydělají?

Fenomén YouTube

Svá videa může na YouTube publikovat každý a zdarma. Lze tedy říct, že možnost zařadit se mezi internetové boháče má každý z nás. Konkurence je ale obrovská, a kromě dobrého nápadu, píle i silné vůle je v neposlední řadě nutné mít i kousek (nebo spíš hodně velký kus) onoho pověstného štěstíčka.

Pokud jej ale máte, můžete se dočkat toho, že vás tvorba videí pro YouTube vystřelí mezi skutečné superboháče. YouTube videa skutečně dokážou svým tvůrcům vydělat částky srovnatelné s honoráři hvězd hollywoodských trháků.

youtube

Foto: Pixabay

Nejbohatší YouTuber

Podle žebříčku, který sestavuje známý magazín Forbes je nejvíce vydělávajícím YouTuberem světa jistý Jimmy Donaldson, který v minulém roce ve 24 letech vydělal v přepočtu 1,28 miliardy korun. To je mimochodem více, než na kolik si přišla taková jména jako Angelina Jolie nebo třeba Billie Eilish. Pokud vám jméno Jimmy Donaldson nic neříká, možná se chytnete spíše na jeho přezdívku: na YouTube vystupuje pod jménem MrBeast1.

Celkově si v roce 2022 deset nejúspěšnějších YouTuberů vydělalo dohromady 7,3 miliardy korun. A co je možná ještě zajímavější. V žebříčku jsou i dětští YouTubeři. Pod přzdívkami Nastya a Ryan Kaji vydělávají 670, resp. 650 milionů korun ročně.

A co Česko?

Jak je to u nás? Ani ti nejúspěšnější čeští YouTubeři se samozřejmě uvedeným částkám zdaleka nepřibližují, přesto i u nás může být YouTube zajímavým zdrojem příjmů. Tím vůbec nejvíce vydělávajícím českým YouTuberem je FIZIstyle, občanským jménem Filip Zima, který loni dokázal vygenerovat příjmy ve výši 20 milionů korun.

Zdroje informací: https://www.e15.cz/byznys/technologie-a-media/bohaci-z-youtube-rocni-prijem-nekterych-z-nich-presahuje-miliardu-korun-1397971

https://forbes.cz/lists/nejlepe-placeni-youtuberi-2022/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.