Další země nabídne lidem vlaky zdarma

renfe

Vzhledem k nárůstu cen za energie (a nejen za ně), se řada lidí dostává do nepříjemné ekonomické situace. To je tvrzení, které je platné nejen u nás, ale v celé Evropě. Jednotlivé země i Evropská unie jako celek se proto snaží přicházet s řešením, jež by lidem alespoň částečně ulevilo a umožnilo jim vyhnout se existenčním problémům. V Německu měli lidé v létě možnost cestovat vlaky za symbolickou částku. Podobnou strategii zvolilo Španělsko.

Vlaky ve Španělsku

Stejně jako v létě Německo, i Španělsko se chce nyní vydat cestou dotací na cestování vlakem. Cesty, které tam budou probíhat na krátké vzdálenosti, bude totiž zdarma, a to nejen pro místní obyvatelé, ale tuto výhodu pocítí i turisté. Místní lidé se do vzdálenosti 80 km přemístí zdarma, třeba do práce. Také turisté nebudou muset hradit kratší cesty vlakem, což může být pro cestování a objevování Španělska výhodné.

Železnice budou tuto pomoc nabízet do konce tohoto roku. Společnost Renfe si však klade důraz na splnění některých podmínek a pravidel. Každý z cestujících musí mít platnou aplikaci s QR kódem, kterou může mít uloženou ve svém mobilním telefonu. QR kód však získá až po zaplacení 10, nebo 20 eur zálohy. Tato záloha pro získáni QR kódu se potom majiteli vrátí pouze v případě, že prokáže, že absolvoval alespoň 16 jízd.

vlaky

Foto: Pixabay

Velká pomoc pro hodně lidí

Někteří lidé budou moci díky těmto benefitům ušetřit do konce roku až několik tisíc korun. Turisté mohou aplikaci získat pomocí cestovního pasu.

Bude zajímavé sledovat, jak velký zájem o podobný benefit bude. Cestu levného cestování využilo letos i Německo. Davy lidí pak využily slev a výhod cestování po celé zemi. Měsíčně vyšlo jízdné v Německu na pouhých devět eur, výsledkem byl však často chaos a přeplněné vlaky i nádraží. Letos se k výrazným slevám na dopravu hlásí i španělská Barcelona, která hodlá slevit z cen za jízdné ve veřejné dopravě o 30-50 %.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/cestovani-ve-spanelsku-budou-do-konce-roku-cesty-vlakem-na-kratsi-vzdalenosti-zdarma-40407576

 https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-spanelsko-zavede-bezplatne-vlaky-213035

 Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.