Další kryptoměna – Ethereum – překonává historickou hranici

01_ethereum

Pokud se bavíme o kryptoměnách, určitě se vám nejdříve vybaví Bitcoin. Ano jde o nejznámější, nejhodnotnější a unikátní kryptoměnu. Není však jedinou. Nyní překonává svou historickou hranici i další z nich – Ethereum. Na tento vývoj se dnes společně podíváme. Pojďme na to!

Překonání hranice 4000 dolarů

Ethereum je druhá největší kryptoměna. V těchto dnech se pohybuje nad hranicí 4000 dolarů za jednotku této měny. Tuto hranici, která činí asi 85 400 Kč, překonala poprvé od 15. května tohoto roku. Podle agentury Reuters, která se odvolává na analytiky, jde o zpevňování Etherea kvůli zvýšenému zájmu o digitální aktiva. Konec prvního zářijového týdne byl ve znamení růstu Etherea. Ještě 2. září v 17:30 byla hodnota Etherea asi 3971 dolarů. Za dalších 24 hodin pak tato kryptoměna rostla o 5,3 procenta. Za uplynulý půlměsíc pak rostla o 25 %. Právě na konci prvního zářijového týdne tohoto roku se pak dostala nad 4000 dolarů.

Vysoká poptávka po Ethereu

V dnešních dnech je u investorů vysoká poptávka po této kryptoměně. Investoři totiž pokračují v hromadění takzvaných NFT (což je jaké „digitální účetní kniha“ spravující kryptoměny). Mnoho z těchto NFT jsou založeny na blockchainu (elektronické databázi Etherea). V těchto dnech jsou dle odborníků a investorů trhy poháněny zejména tímto zájmem o NFT.

Zejména zájem o NFT

Trhy kryptoměn včetně Etherea jsou tedy nyní poháněny zájmem investorů o NFT. Tyto tři písmena označují anglické označení non-fungible token Jde o nezaměnitelný token či jakýsi elektronický klíč. Je to jakési digitální dílo opatřené svým certifikátem pravosti, takže jej nelze svévolně duplikovat či zaměňovat. Teoreticky se nedá odcizit a jde o artikl, do kterého je velmi bezpečné, pokud máte zájem o investice do kryptoměn, uložit peníze.

 

Zdroj: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cena-kryptomeny-ethereum-poprve-od-kvetna-prekonala-hranici-4000-dolaru/2085180
Náhledové foto – Pixabay

Honza Mikulín

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.