Copak asi odhalí hradní audit? Nejspíše toho moc nebude

Zeman v Srbsku

Tak jako ten zeman nehraje nikdo v Praze. Zajímavá to součást pověsti o Daliborovi z Kozojed. Zeman současnosti hrál také přinejmenším zajímavě. Tak nějak na ruskou stranu, a to vcelku dlouhodobě. Hradní audit by měl podle slov nového prezidenta Petra Pavla proběhnout v nejbližší době. Bude přinejmenším hodně sledovaný. Počítat je ale třeba s tím, že se příliš mnoho informací nedozvíme.

Hradní úklid byl určitě důkladný

A to nepočítáme do onoho úklidu odchod prezidenta a jeho hradních galejníků. Ne, na mysli rozhodně také nemáme hradní stráž. Důležité bude pochopitelně účetnictví hradu a dokumenty, které po staré garnituře zůstaly. Můžeme si být takřka jistí, že mnoho z nich, možná i všechny zavádějící, prošly skartovačkou. Ostatně podobně, jako tomu bylo u dokumentů týkajících se Vrbětic.

Důvěřuj, ale prověřuj

Fakt, že prezident Zeman věřil Putinovi a jeho lidem, je smutný, ale nikoli odsouzeníhodný. Zpočátku si každý můžeme vzpomenout na sebe. Mnozí lidé skutečně nevěřili, že by mohl konflikt na Ukrajině opravdu vypuknout. Nakonec se bohužel stalo.

Neprůhlednost v pravém slova smyslu

Hradní kancléř bez prověrky si fakticky dělal to, co chtěl. Scházel se s pochybnými lidmi a řešil si své kšefty. Když se k tomu přidal ještě pan Nejedlý, nebylo co řešit. Vše pak okomentoval žalmy Jiří Ovčáček. Hluboce spirituálně založený člověk to prostě zvládl. Všichni k tomu pobrali miliony a mohou jít. A opět můžete zpět k Daliborovi. Moc slavně neskončil. Ostatně jasně hovoří nejen tato věta. Dlouhý čas nechali zemana z Kozojed v žaláři. Odcházející hradní páni ale v žaláři neskončí.

Hurá do Srbska a pak do důchodu

Stávající prezident si ještě odskočil do Srbska, kde se mu dostalo vřelého přijetí. Prohlásil, že je Srbsko ideálním prostředníkem ve válce na Ukrajině. Tato země mimo jiné ani nezavedla sankce vůči Moskvě. Prostě parodie, která je ale už u konce.

Zdroje info: Autor, https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/milos-zeman-vucic-srbsko-belehrad-setkani_2301301225_til,  

Prezident Zeman při návštěvě Srbska: Náhledové foto Jiří Ovčáček/ Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.