Cestování

Co vědět o cestovním pojištění

Minimálně jednou do roka, ale mnoho lidí i vícekrát, se každého týká vycestování do zahraničí. Cestování, dovolené a prázdniny v sobě ale zahrnují i problematiku výběru cestovního pojištění. Není snadné najít nejlevnější a zároveň nejvýhodnější. Je zde mnoho informaci, na které musí být brán zřetel. Pojďme se na ně podívat.

Co vše pojistit

Hlavním parametrem, při vybírání cestovního pojištění, je krytí léčebných výloh. Mezi takové výlohy, které jsou propláceny, patří převoz do nemocnice, sádra, léky na bolesti ale i smrt nebo náklady převozů. V rámci tohoto pojištění je možné si připojistit mnoho dalších položek. Jde například o trvalé následky úrazů nebo smrt. Mezi cestovní pojištění nemusí patřit jen pojištění zdraví. Důležitou složkou může být i připojištění následků, kdy my někoho zraníme či někomu poškodíme majetek.

Případy, kdy máme smůlu

Jako u každého pojištění i zde musíme počítat s výlukami, které nejsou pojišťovnou likvidovány. Důležité je tedy si před cestou zjistit, o jaké výluky jde ve vaší konkrétní smlouvě. Ve většině případů je z likvidace škod vyloučeny úkony, které bychom mohli absolvovat bez větších obtíží v naší domovské zemi. Dále nebývají propláceny úrazy, které byly způsobeny pod vlivem alkoholu či drog.

Kde toto pojištění sehnat?

Častou situací je sjednávání pojištění v rámci nákupu zájezdu. Koupíme tedy cestovní pojištění do zahraničí, které nám bylo automaticky nabídnuto kanceláří. Nemusí to být špatná varianta. Často však nejde o nejlepší a nejvýhodnější pojištění. Jde jen o marketingový kalkul pojišťovny a kanceláře, které podepsaly smlouvu. Je tedy spíše dobré najít si pojištění sami. Nejlevnější varianty jsou ty, které sjednáváme online na internetu. Tento postup šetří až desítky procent ceny a můžeme si pohodlně vybírat z balíčků, které pro cestování potřebujeme.

Cestovní pojištění, Cestovní pojištění do zahraničí, Cestovní pojištění on line, Cestovní pojištění online, Cestovní pojištění zahraničí, Cestovní pojištění na lyže

1 komentář
  1. info@ara.cz'

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *