fashion-985556_640

Co pohlídat v případě First a Last minute zájezdů

Letní dovolená je sice úžasná věc, ale na druhou stranu si určitě dokážete představit, že pokud cestujete s celou rodinou, za stravu, ubytování a vůbec lokalitu si během teplých měsíců pořádně připlatíte. Mnoho lidí proto raději volí First a Last minute zájezdy, které přinášejí řadu benefitů, ale také úskalí. Jak se k výběru obou těchto typů dovolených postavit? To se dozvíte hned záhy.

First minute zájezdy a všechno, co vás zajímá

Nabídka First minute zájezdů praská ve všech prakticky už od konce roku, kdy se ještě domácnosti pilně připravují na příchod Vánoc. Pod stromečkem se ovšem krásná dovolená v zahraničí dobře vyjímá a proto spoustu lidí na poslední chvíli hledají ty nejvýhodnější nabídky, jimž se mohou upsat. Podle odborníků je ovšem v případě First minute zájezdů potřeba zachovat chladnou hlavu a nevrhat se zbrkle do rozhodnutí, které vás nakonec bude mrzet.

Když se dovolenou rozhodnete objednat ukvapeně, mohou vám utéct některé důležité informace o stravování, ubytování či podmínkách jako takových. Zapomenout byste neměli také nad dopravou, protože některé zájezdy počítají s hromadným autobusem, jiné jsou zas zas určené pro řidiče vlastních vozidel. Určitě rovněž neskákejte po první nabídce, která se vám dostane pod ruku. Porovnávejte stejné destinace od různých agentur, protože pak se snadno může stát, že zdánlivě skvělá cena ve výsledku vůbec výhodnou není.

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Last minute může být levnější variantou, nicméně…

Ještě vetší popularitě než First minute zájezdy se těší takzvané zájezdy na poslední chvíli. Las minute nabídka je sice z hlediska financí podstatně výhodnější, na druhou stranu ovšem neoplývá tolika možnostmi jako na počátku. To znamená, že některé lokality ze seznamy dostupných zcela vypadnou a cestovní kanceláře navíc nemusí vyhovět z hlediska požadovaného data. Dobře tedy zvažte, zda vám nedostatek možností za nízkou cenu skutečně stojí.

Zdroj úvodní náhledové fotografie: Pixabay.com

Rád se s Vámi podělím o své poznatky ze světa financí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *