Co je vlastně Bitcoin

Bitcoin získal v poslední době hodně pozornosti a možná jste o něm mnohokrát slyšeli nebo o něm četli. Právě tato pozornost je to, co usnadnilo obchodování s touto měnou. Pochopení základu o Bitcoinu je důležité, abyste pochopili základy o obchodování s kryptoměnou.

Trochu historie

Byla to osoba nebo skupina pod názvem Satoshi Nakamoto, která v roce 2009 vytvořila Bitcoin. Vytvořila tak úplně první kryptoměnu. Pod tímto označením se skrývá digitální měna. Jinými slovy, jedná se o internetové peníze. Na rozdíl od konvenčních měn, například USD a EUR, je Bitcoin decentralizovanou měnou. To znamená, že nejsou kontrolovány bankami, vládami ani jinými orgány. Místo toho je řízena lidmi, kteří zpracovávají transakce mezi sebou a nazývají se horníky.

Těžení Bitcoinu

Těžba je prováděna výkonnými počítači, které řeší matematické problémy, které zase generují mince. To znamená, že nemusíte být matematický génius, abyste získali Bitcoiny, fungují jako skutečné peníze, ale je to měna, která existuje pouze online a je digitálně přenesena. Bitcoiny si můžete koupit a pak je použít k nákupu věcí a služeb online. Nebo si je můžete také ponechat a čekat, jak jejich hodnota časem poroste a poté je prodat a dosáhnout tak zisku.

Altcoins – alternativy k Bitcoinu

Ačkoli Bitcoin je nejoblíbenější kryptoměna, není to jediná možnost, pokud jde o digitální měny. Od úspěchu Bitcoinu vznikly další alternativy digitální měny, kterým se říká altcoins. Existují stovky možností, příkladem je Ethereum, Zcash, Litecoin a Monero.

Co je obchodování s kryptoměnou?

Pokud budete obchodovat s kryptoměnou, můžete vydělat nějaké peníze. Měny obchodování na trhu jsou aktem výměny jedné měny za jinou měnu. Když se změní cena měny, změníte ji zpět a tím můžete dosáhnout zisku. K obchodování se používá samotný princip. Jediný rozdíl je, že místo obchodování s eury, dolary nebo jinými konvenčními měnami obchodujete s kryptoměnou.

1 komentář

  1. kokot@kokot.cz'Petr Odpovědět

    tak sem se vůbec nic nedověděl. že to je internetová měna je jasný, ale co třeba napsat jak vzniká, co to vlastně je. proč to lidi tak chtěj, v čem to má výhody/nevýhody… článek s touhle informační hodnotou v r. 2019 je zbytečnější než blinkr u bavoráku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *