Co je pojistka na blbost

exekuce

Lidská hloupost bohužel mnohdy kvete a člověk je rád, když se nesetká s člověkem, kterého lze označit za blbce. V současné době je naštěstí možné blbost pojistit. Ač se ti zdá nemožné, vše může řešit pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou vlastním nedbalým jednáním. Ostatně stačí pouze vytopit sousedy, anebo způsobit jakoukoli jinou škodu a můžete mít doslova vyděláno. Typické jsou především situace, do kterých vás přivede nedbalé jednání vašich potomků. Podívejme se tedy na možnosti, které nám pojistka na blbost vlastně dává a také na důvody, které nám velí si ji uzavřít.

Pojištění chránící obě strany

Pojištění odpovědnosti za škodu dokáže ochránit obě strany, a to jak samotnou pojišťovnu, tak i člověka či společnost, kteří si toto pojištění uzavřou. Setkat se lze s různými typy této pojistky. Nejčastěji se uzavírá například k povinnému ručení. Výjimkou není ani cestovní pojištění, jež je nezbytné při vycestování kamkoli mimo hranice České republiky. Určitě není od věci podívat se i na to, jestli již stávající povinná pojistka neobsahuje právě pojištění odpovědnosti za škodu. Mnohdy již totiž bývá součástí jiného známějšího pojištění.

Povinné pojištění profesní odpovědnosti

U mnohých zaměstnání je pojištění odpovědnosti za škodu povinné. Ostatně nejedna společnost používá nástroj pojistka na blbost kalkulačka, aby si porovnaly nabídky jednotlivých poskytovatelů tohoto pojištění. Jedná se především o zaměstnání, při nichž mohou zaměstnanci anebo vedoucí pracovníci způsobit skutečně závažné problémy a škody astronomických rozměrů.

Mimo zaměstnání se tato pojistka nemusí vyplatit

Platit si pojištění na blbost mimo zaměstnání je značně diskutabilní a většinou se to ani nevyplatí. Pokud má tato pojistka krýt třeba rozbité okno u sousedova domu anebo nějaké menší újmy, pak je dražší její placení než samotné likvidace škody.

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.