Co je defializace společnosti? Nejde o rozhazování peněz z našich daní? Havlíček použil opravdu zvláštní termín

Karel Havlíček

Místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček to stejně jako jeho kolegové myslí v příštích volbách vážně a chce uspět na plné čáře. Preference Babišova hnutí jsou skutečně vysoké a již dnes lze říct, že počty hlasů pro současnou opoziční politickou stranu budou ve volbách nejspíše vysoké. Logiku věci to pochopitelně má. Většinou se střídají vlády různých stran. Ta, která aktuálně vládla, mívá poměrně pošramocenou pověst. Tak, jak si před minulými volbami mnozí přáli Fialu, nyní si zřejmě přejí zase Babiše. Přesto je rétorika Karla Havlíčka poněkud ostrá a často ne příliš konkrétní. Pojem defializace společnosti je přinejmenším zbytečný, ať už Petr Fiala nezvládl cokoli. Ostatně jeho vláda postrádá mnohé.

Co je defializace společnosti?

Pojem defializace společnosti může mít logicky hned několik významů. Já jsme se nad nimi zkusil zamyslet a zjistil následující.

Sesazení Petra Fialy

Hnutí ANO prostě hodlá ovládnout volby a v podstatě Petra Fialu sesadit a poslat do opozice. Tento scénář by byl vcelku klasický a nijak výrazný. Dojít k jeho relalizaci pochopitelně může.

Pošlapání záměrů Petra Fialy

Pokud by hnutí ANO vyhrálo volby, nejspíše by opět začalo prosazovat své myšlenky typu opětovného zavedení EET či superhrubé mzdy. Nejspíše by se snažilo také napumpovat peníze do svých zájmových voličských skupin.

Opětovné neskutečné rozhazování z našich daní

Z tohoto mám strach asi nejvíce. Pamatuji si na instagramové fotky Aleny Schillerová z pávy za 2 miliony korun, nezapomněl jsem ani na polní nemocnici, ve které se nikdy nic neléčilo. V paměti mám i roušky, respirátory a další věci, jež šly z našich daní. Smutné a doufám, že nereálné.

Kobercový nálet v podání Karla Havlíčka

Používání válečné rétoriky je, byť v nadsázce, v dnešní době, opravdu moudré. To se panu Havlíčkovi podařilo. Pan Havlíček tímto nejspíše myslel, že budou tvrdě pracovat a následně vyhrají s velkým přehledem. To se dá ale říct normálně, nikoli touto zbytečně štvavou formou.

Bude v akci obytňák?

Andrej Babiše se vyjádřil, že jím jezdit bude, nicméně Karel Havlíček hovořil o tom, že nemohou jezdit všude spolu. Možná to zase vezme vlakem. Tím jezdí na výlety rád, což dokladují jeho fotografie na sociálních sítích.Ty jsou na rozdíl od jeho útočné rétoriky, milé.

Zdroje info: Autor, sociální síť X, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/havlicek-ano-volby-koalice-spolu-ods-volby.A240211_173711_domaci_remy, https://www.novinky.cz/clanek/domaci-chci-byt-premier-tecka-babis-zaroven-vyloucil-povolebni-koalici-s-ods-40460295

 Karel Havlíček: Náhledové foto: Karel Havlíček/sociální síť X

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.