Co dělat při zapomenutí peněz v bankomatu

Když jdete k místu bankomatu, obvykle tam jdete z jediného důvodu – abyste si odnesli hotovost, kterou vybíráte z vašeho účtu. Někdy se však může stát, že všechny kroky dokončíte úspěšně, schováte si zpět platební kartu, avšak zapomenete na ony bankovky, tedy důvod, proč jste sem vlastně šli. Dnes si řekneme, které kroky jsou důležité, pokud se vám toto stane. Pojďme se na to tedy podívat.

Vraťte se zpátky nebo se zeptejte

Pokud si svůj omyl ihned uvědomíte, samozřejmě, že přirozené je se k místu bankomatu vrátit. Sice zde spoléháte na slušnost lidí, kteří si peníze nevezmou, ale musíte to alespoň zkusit. Uvidíte-li někoho, kdo si vybíral po vás, určitě neváhejte a zeptejte se dotyčného, zda tam nenalezl i obnos, který si nevybíral. Může se však stát, že nikdo takový tam zrovna nebude. Zeptejte se tak kolemjdoucích, zda si něčeho nevšimli.

Peníze nikde

Často se však stane, že buď si to uvědomíte pozdě, a nebo se vrátíte sice včas ale peníze tam nebudou. V každém případě na tom budete stejně. Před chvílí jste si vybral peníze, které se strhly z vašeho účtu, avšak reálně je nemáte. Dobré je tedy kontaktovat banku. Lze to udělat telefonicky nebo osobně na pobočce. Pro váš problém není relevantní, které banky onen automat byl, vždy kontaktujte svou banku. Tedy banku, u které máte účet, a která vám poskytuje platební kartu.

Reklamace

Po nahlášení bude na vaši žádost zahájeno reklamační řízení. Sepíšete protokol na tiskopise, který vám poskytne banka na pobočce. Vaše banka pak kontaktuje provozovatele toho bankomatu, který vám peníze vydával. V tomto řízení budete úspěšní, pokud peníze po vašem zapomenutí zpátky zajedou do bankomatu nebo je někdo vrátí bance. Nestane-li se však tak, nedostanete zpět své peníze. Nejčastěji je tomu tak při odcizení peněz nepoctivým nálezcem. V takovém případě máte možnost podat trestní oznámení na policii.

5 komentářů

    1. Mr.G Odpovědět

      no tak si povíme, až budeš mít s sebou děti a na uchu telefon, frajírku… Bože, proč vždycky ti, co jsou sami chudí duchem, mají potřebu poučovat okolí??

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *