Číňan jedl skoro rok na náklady letecké společnosti, aniž by si toho všimla

jídlo

Značnou dávku kreativity prokázal muž z čínského města Xi´an, který originálním způsobem využil benefitů spojených s letenkou do první třídy u letecké společnosti China Eastern. Systém si pro sebe ohnul tak, že se byl schopen téměř celý rok stravovat na náklady zmíněné společnosti.

Drahé letenky a jejich výhody

Letenky do vyšších tříd jsou spojené s mnoha výhodami. Patří mezi ně volný vstup do VIP salónku spojený s neomezenou konzumací. Letenka je potom také často plně refundovatelná a cestující má možnost si kdykoliv změnit datum odletu. Všechny tyto výhody dokázal zmíněný muž spojit v další výhodu.

Dotyčný vynalézavec si zakoupil letenku na let China Eastern do první třídy, ta sice nebyla levná, ale přinášela mu výhody po celý rok. Krom toho, jak uvidíme na konci, si své peníze do letenky vlastně jen na rok uložil.

letiště

Foto: Pixabay

Do salónku jako do restaurace

Dotyčný prakticky den co den docházel na letiště v Xi´anu, kde se ve VIP salónku dosyta najedl. Do salónku měl samozřejmě přístup, neboť disponoval platnou letenkou na daný den. Hned potom, co vstoupil do salónku, si ale vždy změnil rezervaci na následující den, kdy tento postup opakoval.

Celkem si tímto způsobem přišel na 300 bohatých hostin. Teprve poté si toho zaměstnanci letecké společnosti v rezervačním systému všimli a muže kontaktovali. Protože však formálně neprovedl nic nezákonného a pouze využil určitou mezeru systému, nečekal ho žádný trest, s leteckou společností se dohodl pouze na tom, že své každodenní aktivity zanechá. Měl samozřejmě nárok na vrácení plné částky za letenku, kterou China Eastern také vyplatily. Nyní uvidíme, zda si hned potom nezakoupil letenku další, třeba u jiné společnosti…

Zdroje informací: https://www.indiatvnews.com/crime/news/chinese-man-re-books-first-class-plane-ticket-times-to-get-free-meals-at-vip-lounge-5197.html

https://nypost.com/2014/01/29/man-uses-first-class-plane-ticket-to-eat-free-for-a-year/

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.