Kontokorent

Čím vším se vyznačuje kontokorent

Termín kontokorent je mnohým z nás velmi dobře známý. Není se čemu až tolik divit, jelikož se jedná o možnost přečerpání finančních prostředků na bankovním účtu. Prostě se nám čas od času stane, že nám nezbudou peníze a my je potřebujeme na platbu nějakých velmi důležitých výdajů. V tomto momentu nastupuje kontokorent, tedy jakási podobě bankovní půjčky přímo z vlastního účtu. Výhodou kontokorentu je zejména fakt, že při rychlém splacení nebudete nijak sankcionováni. Naopak při nesplácení se vám situace vymstí. V čem je kontokorent specifický?

Typické vyrovnání debetu

Velmi důležité je vyrovnání debetu. Mnohé banky požadují, abyste šli na účtu do plusu minimálně jednou měsíčně. Jsou ale i ústavy, jež řeší celou situaci v ročním, anebo půlročním intervalu. Zkrátka jim nevadí, že se s vašimi finančními prostředky doslova perete. Banky jen sbírají své vlastní vavříny a berou peníze pocházející z poplatků. Většinou vše funguje tak, že v momentu vyrovnání kontokorentu dochází k tomu, že máte na účtu kladný zůstatek finančních prostředků a můžete tak jít klidně do čerpání kontokorentu opětovně.

Jaká je rychlost poskytnutí kontokorentu?

Co se týká samotné rychlosti poskytnutí kontokorentního úvěru, tak ta je nejvyšší ze všech možných půjček. Peníze navíc získáte vždy, když zkrátka přeplatíte to, co máte na účtu naspořeno. Nikdo se vás nebude na nic ptát v případě, že budete svoje závazky řádně splácet v termínech. Není nutné přitom ani k samotnému založení kontokorentu dokládat žádné dokumenty navíc.

A co limity kontokorentů?

Otázkou zní, kolik si vlastně můžete tímto způsobem půjčit? Nejčastěji bývá kontokorent automaticky nastaven na 10 000 korun. Stává se ale nezřídka, že se jedná i o mnohem vyšší částky. Při platbách si tak můžete být jisti, že je budete mít i v případě ne zrovna ideálních finančních podmínek pokryté, a to kompletně.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *