Chraňte při cestování svá zavazadla: pořiďte si lokátor

zavazadlo

Pokud se během léta vydáte na leteckou dovolenou, je třeba počítat i s tím, že se v cílové destinaci s vašimi zavazadly nesetkáte. Mohou se během vaší cesty letadlem zatoulat neznámo kam. A pokud si myslíte, že aerolinky mají o vašem kufru dokonalý přehled, jste na omylu. Dost často se stává, že kufr dorazí do úplně jiné destinace, než kde se nacházíte vy, a může trvat hodně dlouho, než se s ním setkáte. Letecká společnost po něm sice bude pátrat, ale ne vždy se jí to bude dařit. Tak proč jí trochu nepomoct?

Pořiďte si lokátor

Rušení letů nebo jejich zpoždění není v dnešní době nic neobvyklého. A s tím přichází i větší pravděpodobnost problémů se zavazadly. Je proto potřeba se na tyto situace lépe vybavit. S pomocí lokátorů dokážete ochránit vše, co je vám drahé nebo co zkrátka jen potřebujete. A je úplně jedno o jaký předmět se v danou chvíli jedná.

Stejně tak nezáleží na tom, zda se nachází váš kufr ještě v automobilu nebo na nějakém zapadlém letišti. Vy budete mít stále přehled o jeho pohybu. Lokátor můžete připevnit na daný předmět kamkoliv a pokud dojde k odcizení, ztrátě nebo prostě k nečekanému přemístění kufru neznámo kam, díky mobilní aplikaci brzy zjistíte, kde se právě nachází.

Nemusíte se obávat ani případného krátkodobého výpadku signálu, protože baterie v lokátoru vydrží i po dobu několika dní. Díky aplikaci můžete sledovat váš kufr doslova online. Nemusíte se přitom obávat ani vysokých nákladů za přenos dat, protože aplikace jsou na to uzpůsobeny a spotřeba dat je pro tuto činnost nízká.

letiště

Foto: Pixabay

K čemu je to dobré?

Zapomenutý kufr bez lokátoru se hůře dohledává. A platí to pro jednotlivce i pro leteckou společnost. Není neobvyklé, že doba, kterou potřebovaly aerolinky na navrácení kufru zpět majiteli se významně zkrátila právě díky tomu, že jim cestující přesně řekl, kam jeho kufr omylem poslaly.

Bez lokátoru může být kufr zpět třeba až za týden. Vezete-li v něm kousek sýra, nebo dobroty, může se vám stát, že se vám na konci týdne zkazí a vám nezbude nic jiného než obsah potravin z kufru vyhodit. Vezete-li navíc v kufru i vaše nejcennější oblečení, můžete se s ním pomalu rozloučit. Potraviny, které se nachází delší dobu bez chlazení se postupem času rozkládají a často i velmi zapáchají. Obsah kufru by tak díky tomu mohl skončit v odpadkovém koši.

Tento malý ale chytrý přístroj je tak mezi cestovateli stále více populární a není příliš divu.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/lokator-airtag-ztracene-zavazadlo.A230714_142659_eko-zahranicni_rie

https://www.wikihow.com/Track-Luggage

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.