Chlubí se cizím peřím? Klára Dostálová se fotila bez helmy a vesty na stavbě obchvatu Jaroměře

Klára Dostálová

Pamatujete si někdejší ministryni Kláru Dostálovou z první vlády Andreje Babiše? Možná ano, a to z kauzy, kdy měla údajně financovat nové auto svého manžela z peněz Poslanecké sněmovny. Tak jako tak šlo jen o kauzu, která neskončila žádným rozsudkem, takže bývalá ministryně je nepochybně čistá jako lilie. Současná poslankyně Dostálová pracuje v Poslanecké sněmovně a sem tam si udělá zajímavý výlet. Ten poslední mířil na staveniště. Na sociální síti se pochlubila fotografií, kdy stojí na stavbě obchvatu Jaroměře na Královéhradecku. Doprovodila to tweetem, že stojí na stavbě, kterou začala vláda, v níž působila.

Opravdu se stavbou začala minulá vláda?

S Karlem Havlíčkem se tato dáma vydala obhlédnout místo, které se pyšní stavbou, za níž údajně stojí předchozí vláda. Na fotografii je politička zachycena se starostou Jaroměře Janem Borůvkou. Jde o to, zdali tvrzení o započetí stavby skutečně pravdivé. Vždyť k samotnému zahájení stavby došlo v září roku 2022 a územní rozhodnutí zřejmě padlo v roce 2011. Tak nějak si mi nechce věřit, že za zahájení stavby mohla skutečně minulá vláda.

Na stavbě bez ochranných pracovních prostředků

Je zvláštní, že na staveništi musí být všichni přítomní vybavení ochrannými pracovními prostředky. U političky to tak nějak neplatilo. Zřejmě chtěla vypadat před objektivem co možná nejlépe. Jasně, aby ne. Zajímavé je brouzdat po sociálních sítích a dívat se na komentáře. Zajímavý je ten od stavbyvedoucího, který hovoří o tom, že ke vstupu na stavbu je třeba oprávnění. OOP chybí. Vesta a helma neexistují. Měl by také existovat záznam ve stavebním deníku.

Chlubivé fotografie politiků jsou smutným mementem

Nepochybně. K čemu takový výkřik někdejší ministryně vlastně je? Absolutně k ničemu. Jen ona sama se může chlubit tím, jak skvěle vypadá. Má prostě čas na výlety, který jí můžeme my ostatní závidět.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://www.seznam.cz/komentare/17351191-dostalova-mela-financovat-auto-pro-manzela-ze-snemovnich-penez-nesmysl-reaguje, https://cnn.iprima.cz/dostalova-mela-financovat-auto-pro-manzela-ze-snemovnich-penez-nesmysl-reaguje-114701  

Klára Dostálová: Náhledové foto Klára Dostálová/ Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.