Europoslankyně Konečná ke kandidatuře Haška: Naštěstí mu politika jde zhruba stejně jako podnikání

Kateřina Konečná

Jízlivost a zloba. Možná takto by se dalo charakterizovat prohlášení komunistky Kateřiny Konečné. Europoslankyně nyní zjistila, že bývalá hokejová legenda uvažuje o kandidatuře do Senátu za TOP09. Vskutku výsostné zjištění. Ihned tuto ženu ale nenapadlo nic jiného než si do Dominika Haška rýpnout, a to vcelku drze. Napsala, že mu politika jde stejně jako podnikání. Lze úspěšně pochybovat o tom, že něco o politických a dalších schopnostech bývalého gólmana něco ví.

Komunismus a podnikání tak nějak nejdou dohromady

První fakt, na který je třeba upozornit. Za komunismu podnikání tak nějak nerostlo. Asi proto, že vůbec neexistovalo. Znárodnění rozhodně stálo za to. Kdo za něj mohl? Odpovědět si europoslankyně může sama. Brát si tedy do úst podnikání někoho jiného, ač je jakkoli neúspěšné, rozhodně této osobě nepřísluší.

Na druhé straně barikády?

Dominik Hašek se v médiích neustále snaží upozorňovat na důsledky ruské agrese a na fakt, že válku na Ukrajině rozpoutalo Rusko. Je také zastáncem názoru, že ruští sportovci nesmí reprezentovat na mezinárodní úrovni. Sport a politika spolu prostě na takovéto úrovni souvisí. Své názory, ač často teatrálně působící, se snaží Hašek prezentovat. Europoslankyně sdílela třeba na stránkách KSČM video, ve kterém tvrdí, že se USA rozhodly eskalovat válku na Ukrajině. Ještě v loňském roce tvrdila, že si Evropa likviduje průmysl, že firmy skončí a že s Ruskem máme jednat. Jinak se ale pochlubila i ziskem ceny za pomoc pacientům se vzácnými onemocněními, to jí bude jistě k duhu.

Každý v životě dokázal něco

Zatímco Dominik Hašek reprezentoval naši zemi a vyhrál takřka všechno, co se v hokeji vyhrát dalo, komunistka Konečná vyhrála kariéru, a to vcelku solidní. Z komunistického prostředí se dostala až na vrchol, leč komunisté u nás přestali mít na růžích ustláno. Nyní je v Evropském parlamentu a měla by se tak nějak soustředit na to, že za necelý rok přijdou nové volby. Nemůže zaspat. Kritikou hokejové legendy se ale k mnoha bodům nedostane.

Zdroje info: Autor, Twitter, https://plkr.kscm.cz/cs/aktualne/aktuality/katerina-konecna-usa-se-rozhodly-eskalovat-valku-na-ukrajine, https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/katerina-konecna-evropsky-parlament-energeticka-kriz-valka-na-ukrajine-povolenky.A221020_122958_domaci_idvs

Europoslankyně Kateřina Konečná: Náhledové foto Kateřina Konečná/ Twitter

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.