Český hazard se přesouvá do online prostoru

Kasino hry

Už jste si někdy zahráli nějakou hazardní hru online, nebo jste si alespoň vsadili v rámci kurzových sázek? Nejspíše ano a určitě dáte za pravdu tvrzení, že jde o poměrně lákavou záležitost. Vždyť můžete všechno zrealizovat z pohodlí vlastního křesla a potřebovat ke všemu můžete jenom mobilní telefon. Obliba hazardních her je v České republice nepochybně na vzestupu. Dokladuje to mimo jiné i zpráva uveřejněná Institutem pro regulaci hazardních her. Ta dokonale ukazuje, jaké mají provozovatele hazardních her výsledky. Ty jsou podložené výší daně, již musí zaplatit.

Nárůst trhu online kasin byl v letos v prvním čtvrtletí až 40%

To bezesporu není málo. V Česku se hraje stále více onlineV Česku se hraje stále více online, o čemž není pochyb. Vždyť jen za první tři měsíce letošního roku se vybraly právě na dani z hazardních her více než 4 miliardy korun. Jen část výnosů už pochází z her, které jsou standardně vyhledávány v kamenných kasinech. Poměrně velkou oblibu si získaly kurzové sázky a loterie, ačkoli se na nich vybere na daních v uvozovkách pouze okolo 700 milionů korun.

Na počátku stěhování byly restrikce

Jednoznačně, v průběhu pandemie covidu-19 byly provozovny uzavřené, takže se i logicky snížily i jejich příjmy a také daňové odvody.Poslední data ale dokladují fakt, že hráči se zpět do kamenných heren masivně nestěhují. Mnozí raději zůstanou doma i přesto, že již o nějakých restrikcích nemůže být řeč. Popravdě řečeno, ničemu nepřidá ani fakt, že města po hernách do jisté míry jdou. Vždyť třeba taková Praha zakázala hazardPraha zakázala hazard, a to poměrně ostře. Samozřejmě nejde o plný zákaz, nicméně výherní automaty a videoloterijní terminály už mají smůlu.

Několik dalších zajímavých čísel

Trh s online hazardem se neskutečně zvedá. Vždyť jen za poslední rok došlo ke zvýšení jeho objemu o neuvěřitelných 35 %. Regulace hazarduRegulace hazardu u nás je sice poměrně rozsáhlá, nicméně i tak je kvartální zvýšení na 7,2 %. Pro mnohé jsou ideální volbou především online tuzemská casina s licencítuzemská casina s licencí. Vždyť právě v jejich případě hráči neriskují kromě svých peněz fakticky nic. Do šedé zóny za hranici zákona jde jen minimum odvážlivců.

Zdroje info:

https://www.investujeme.cz/tiskove-zpravy/online-kasina-odvadeji-na-danich-o-40-vice-nez-pred-rokem-brzy-by-mohly-trh-s-hazardnimi-hrami-naprosto-opanovat/

https://licencovanakasina.cz/

https://www.mfcr.cz/cs/soukromy-sektor/hazardni-hry/faq

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/zivy-hazard-technicky-hazard-praha-vyhlaska-narizeni_2009071621_ban

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.