Český fotbal na lopatkách? Derby bylo návratem do pravěku

Fotbal

V podstatě každý fanoušek fotbalu se u nás vždy těšil na derby pražských S. Sparta a Slavia jsou tradičními tuzemskými kluby, které okupují horní patra tabulky. I letos, kdy jsou oba mančafty v dobré pohodě a formě, se mělo jednat oslavu fotbalu. Přišlo ale úplně něco jiného. Dekadence, návrat k fotbalovému pravěku. Proč? Těžko říct, důvodů může být hned několik. Poukázat je třeba na fakt, že se nepovedlo více věcí.

Dělobuchy od rádoby fandů

Proč se utkání tohoto typu neobejde bez zbytečných dělobuchů? Protože některé prázdné obaly od fanoušků je tam prostě přinesou. Chyba je pochopitelně na jejich straně. Určitě má být ale také zajištěno pořadatelskou službou, aby se nic takového na stadion nedostalo. Pronést dělobuchy je ale dnes bohužel na fotbalu poměrně běžné. Klub pak pochopitelně platí zbytečné pokuty. Někteří nedospělí kluci si prostě musí hrát s prskavkami.

Nedostatek respektu k soupeři

Jednoznačně. Vždyť už faul Preciada ve 22. minutě na Lukáše Provoda měl být červený. Šlo o naprosto zbytečný zákrok, který prostě nechápu. Vše vygradovalo tím, že se Bořil s Krejčím drželi pod krkem a oba šli předčasně do sprch. Pánové nejsou schopni ukočírovat své emoce, což je ve vrcholném fotbalu tristní. Jakýkoli respekt k soupeři jde prostě stranou. Ještě na hřiště vnikne asistent Řehák, který dostal také červenou kartu. Podle trenéra Trpišovského měl tento člověk uklidnit situaci. Vždyť zřejmě nedokázal uklidnit ani sám sebe. Neskutečné.

Fotbal trpěl a slušní diváci také

Jednoznačně. Šancí bylo málo a diváci viděli pouze dva góly z penalt. Platit za lístky na takový zápas rozhodně nestojí za to. Dostáváme se bohužel k tomu, že tuzemská nejvyšší soutěž postrádá kvalitu. I proto se spousta lidí raději podívá na anglickou ligu v televizi. Byla by přitom škoda naši nejvyšší soutěž zatracovat. Chování tohoto typu jak ze strany fanoušků, tak i hráčů ji srazilo na úplné dno. A to nepočítáme potyčky fanoušků po zápasu. 

Zdroje info: Autor, Twitter, https://www.idnes.cz/fotbal/prvni-liga/derby-slavia-sparta-fortuna-liga-9-kolo.A230922_090142_fotbal_jic

Náhledové foto: Pixabay

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.