Česko bude opravovat ukrajinské zbraně

NATO

Česká republika patří co se pomoci Ukrajině týká mezi evropské i světové premianty. Ukrajině v jejím boji s ruským agresorem pomáhá Česko různými způsoby. Od finanční a humanitární pomoci až po přímé dodávky lehkých i těžkých zbraní. Nyní se k těmto způsobům pomoci přidává i servis ukrajinské bojové techniky.

Další pomoc Ukrajině

Česká republika byla oslovena s žádostí o pomoc v podobě opravy všech poničených zbraní, které byly využity během válečného konfliktu s Ruskem. Ministerstvo obrany se servisem a opravou potřebných zbraní pro Ukrajinu souhlasí.

Kromě zbraní se budou opravovat i tanky, a to jak v České republice, tak na Slovensku. Podle ministryně obrany Jany Černochové jde o další způsob, jak pomoci ukrajinským lidem v dlouhém boji ve válce proti ruským útočníkům.

Svařování

Foto: Pixabay

Pomoc má mnoho podob

Sama Česká republika se významně zasloužila o dodání potřebných zbraní, dodala navíc i těžkou bojovou techniku, bez které by se Ukrajině jen těžko bojovalo. Opravovat by se u nás měly všechny druhy bojové techniky, mezi kterou budou patřit i tanky T-64. Drobné opravy chtějí opravit Ukrajinci svými vlastními silami.

Vzájemná spolupráce tak vede k pevnému přátelství obou zemí. K datu 6.4. tak byla darována Ukrajině bojová technika ve výši až 1,1 miliardy korun. Mezi dodávkami byly ruční zbraně, munice a řada dalších druhů bojové techniky, které kvůli možnému vyzrazení nelze zveřejnit.

U nás se tak české společnosti zapojí do rozsáhlých prací, které se budou týkat generálních oprav a jejich cílem bude znovu-zprovoznění doposud skladované techniky pro možné další využití v akci.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ukrajina-tanky-cesko-slovensko-oprava-tanku-ponicena-vojenska-technika-zbrojarske-zavody-pomoc.A220419_152420_domaci_ikrup

https://www.natoaktual.cz/zpravy/cesko-tanky-oprava-ukrajina-rusko-csg-holding-obrnene-valka.A220419_170245_na_zpravy_m00

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.