České dráhy mají pro turisty i letos neomezenou letní jízdenku

vlak

Od prvního července do konce srpna můžete jezdit výhodně a dokonce neomezeně. A to se pro vášnivé cestovatele po Česku opravdu vyplatí. Tak proč toho nevyužít, vždyť prázdniny jsou hlavně o cestování. Protentokrát na vás čekají opravdu výhodné jízdenky.

Typy jízdenek

Týdenní jízdenka vyjde u Českých drah na 1390 korun, dvoutýdenní jízdenka pak na necelé dva tisíce korun, přesněji na 1990 korun. Letní jízdenky se drží stejných cen jako loňské léto. Ceny se jinak u Českých drah zvedaly, a to v průměru až o 9,5 procenta. Výhodně můžete díky tomu cestovat teď celé léto.

Jen pozor na místenky

Místenky je však třeba si dokoupit. Najet můžete vlakem i neomezený počet kilometrů a použít můžete i různé kategorie přepravy. Na cesty se můžete vydat napříč celou Českou republikou zcela neomezeně. Děti a senioři nad 65 let cestují ještě o polovinu méně. Týdenní jízdenka je vyjde tedy jen 695 korun, dvoutýdenní pak na 995 korun.

Za první třídu je nutné si připlatit

Zlevněné jízdenky jsou platné jen a pouze do druhé třídy. Budete-li chtít cestovat komfortněji, bude třeba doplatit si u Českých drah za lepší služby. Pohodlné sezení i elektrická zásuvka na počítač se na dlouhé cesty rozhodně vyplatí.

RegioJet i Leo Express slevy nenabízí

U konkurenčních dopravců se levně o prázdninách nesvezete. Zvýhodněné jízdné mají ale také ti, co jsou držiteli karet IN. Týdenní jízdenka v takovém případě vyjde levněji o 200 korun, dvoutýdenní pak dokonce o 300.

Zdroje informací: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-drahy-opet-nabizeji-jizdenky-na-leto-cena-zustala-40478524

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.