Colt

Česká firma kupuje legendární Colt

Asi málokdy se stane, že by česká firma, v tomto případě Česká zbrojovka Group SE, koupila firmu s tak legendárním a věhlasným jménem. Nyní se tak stalo. Zbrojovka totiž kupuje 100% podíl v americké Colt Holding Company LLC. My se na tuto transakci podíváme zblízka. Pojďme na to!

100 % za 220 milionů dolarů

Smlouva hovoří o převzetí společnosti Colt Českou zbrojovkou ve formě nákupu 100 % podílu za částku 220 milionů dolarů, tedy v přepočtu bezmála 5 miliard korun. Nyní se ještě čeká na to, až tento nákup schválí regulátor trhu. V prvním pololetí tohoto roku by však mělo být vše již vyřízené.

Společnost s velkým jménem

Společnost, v níž si Česká zbrojovka kupuje 100 % podíl, je věhlasná. Jde o mateřskou společnost firmy Colt’s Manufacturing Company LLC. Známého výrobce zbraní, který dal zbraním známé jméno – Colt. Předseda představenstva České zbrojovky popsal akvizici slovy, že jde o strategický krok, kterým se chtějí stát lídrem výroby střelných zbraní a stát se partnerem pro ozbrojené složky. Právě společnost Colt je partnerem americké armády již 175 let.

Financování nákupu

Česká společnost Česká zbrojovka financuje tuto transakci z hotovostních zdrojů. Z nichž významný objem tvoří prostředky, které zbrojovka získala při nedávné primární veřejné nabídce akcií a také z plánované emise dluhopisů. Pro Českou zbrojovku jde o opravdu velký počin. Na americkém trhu totiž získá velké množství výrobních kapacit, naváže kontakt s americkou armádou a získá další nové zákazníky, kterých je ve Spojených státech amerických velmi mnoho. Stejně tak rozšíří svou infrastrukturu a zákaznickou síť směrem do Kanady. Již nyní lze říct, že Česká zbrojovka je jeden z lídrů na trhu. V Evropě platí za předního výrobce zbraní pro ozbrojené složky i pro civilisty, V provozech v ČR, Německu a USA zaměstnává asi 1600 lidí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Peníze mě vždy zajímaly, nyní o nich mohu psát. Rád vám mnohé prozradím.

1 komentář

  1. podoubský Odpovědět

    Jak v tom jsou američané,tak to bude zase nějaká kulišárna,že to zbrojovka nerozchodí.Kamarádi za velkou louží vám ukážou,jak se likviduje konkurence………

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *