Češi na charitě nešetří. V loňském roce darovali 10 miliard

charita

Mluví-li se o Češích v souvislosti se štědrostí a ochotou pomáhat někdy negativně, jedná se o nespravedlnost. Češi totiž pomáhat umí a chtějí. Jasně to ukazují čísla, ze kterých je patrné kolik peněz Češi věnují na charitu. Výsledek je jednoznačný: ani v roce 2021 Češi na pomoci druhým nešetřili.

Nejen Ukrajina

Češi se bezesporu dokázali se začátkem války na Ukrajině semknout a napadené zemi a jejím obyvatelům věnovali téměř 4 miliardy korun. Je pravděpodobné, že taková štědrost zvýší i celoroční objem pomoci, který v loňském roce činil 10 miliard korun. Podobnou velmi štědrou částku pak darovali i předminulý rok.

Češi dokazují, že se nebojí převzít společenskou odpovědnost za to, co válka na Ukrajině způsobila. Pokud tedy hledáte pozitivní zprávy (v poslední době tak málo časté), jednu máte přímo před nosem.

dar

Foto: Pixabay

Vydrží nám štědrost i nadále?

V dnešní době stále se zvyšující inflace si i sami Češi budou muset sáhnout hluboko do kapsy. I v tomto kontextu je solidarita zatím opravdu úctyhodná. Zvyšující se ceny různého zboží zatím lidé plně akceptují, a naopak se někteří snaží pomáhat svými dary těm méně šťastným.

Příjemné je i zjištění, že vůle pomáhat láme v poslední době i rekordy ve světě. V Tuzemsku se za přímého dárce může považovat každý čtvrtý. Hodnoty, které lidé darují se pohybují v částce kolem 4000 Kč ročně. Polsko, Slovensko a Maďarsko Českou republiku nepřekonávají, ale drží se v těsném závěsu za námi.

Zdroje informací: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cesi-na-charite-lonsky-rok-nesetrili-darovali-pres-deset-mil/r~ab4b5e400daa11ed9ae20cc47ab5f122/

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cesi-loni-venovali-na-charitu-pres-deset-miliard-kc/2236184

Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.