Jan Hamáček

Červený svetr zmizel: Vlivné styky ale udržuje dál

Pamatujete si, jak byla média doslova přeplněná místopředsedou vlády a ministrem vnitra Janem Hamáčkem? Zřejmě velmi dobře. Kdykoli se člověk podíval na internet nebo zapnul televizi, viděl pověstný červený svetr, jenž tohoto muže dlouhou dobu docela solidně charakterizoval. Nyní se po něm tak nějak slehla zem. Ovšem jen naoko, vlivné styky nelze jen tak jednoduše opustit.

Úspěšné vyvedené ČSSD mimo výsluní

Jedna z posledních událostí, která tehdejšího ministra Hamáčka dokázala poměrně solidně proslavit. Samozřejmě v negativním slova smyslu. Měl nás mimo jiné také ochránit před krizí. Ostatně i proto si navlékl červený svetr. Podařilo se mu však ochránit maximálně sama sebe. Země se dostala do dezinformační války a covid-19 s ní také vcelku slušně zacloumal. Nyní se Hamáček vyjadřoval v tom smyslu, že není zapotřebí žádného výjimečného stavu a zvýšené ochrany před nemocí.    

Setkání s Nejedlým

Zvláštní, že právě Jan Hamáček byl minulý týden přistižen, jak se na Hradě setkal s poradcem prezidenta Martinem Nejedlým. Jen pro zajímavost, tento lobbista za Gazprom je poměrně známou osobou nakloněnou s nadsázkou řečeno jakési východní filosofii. Ne až tak daleké, jak by se zdálo. Mimo jiné je tento muž také šetřen Policií ČR kvůli možnému zneužívání pravomocí při prezidentově nemoci. Kdo nyní vede samotnou Policii ČR? Domyslet si můžete sami.

Neformální schůzku není nutné komentovat

Samotný Hamáček nevidí důvod, proč by měl setkání s Nejedlým jakkoli komentovat. Jednalo se o neformální schůzku. Jak může takto mluvit ministr, který se stále ještě musí zpovídat občanům této země? Jak mu na naší zemi skutečně záleží, může posoudit každý z nás.

Zdroj info:https://denikn.cz/750802/hamacek-prijel-za-nejedlym-na-hrad-nevidim-duvod-to-vysvetlovat-rika-ministr/
https://hlidacipes.org/jan-urban-hybatelem-hamacka-a-jeho-cesty-necesty-do-moskvy-byl-prezident-zeman/

Jan Hamáček: Náhledové foto Úřad vlády ČR

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

  1. Zdenál Odpovědět

    Jedno se socanům povedlo ! Dokázali udělat z lidí, kteří nevlezli nikdy komunistům do zádele, občany druhé kategorie. Nejlépe to bylo vidět na krajských úřadech, kde si vytvořili různé fondy a granty, které byly nasměřovány pouze kamarádíčkům a svým rodinám. Současná garnitura by se měla na soudružské hospodaření podívat a vyvodit trestní odpovědnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *