Ceny parkovacích míst letí raketově nahoru

garáž

Všichni ti, kdo bydlí ve městech a nemají vlastní dům s garáží, řeší problém s parkováním. Největší problém s parkováním mají samozřejmě lidé v Praze či v Brně, týká se ale i dalších měst. Samostatné garáže v oblastech, kde je parkování obecným problémem, byly drahé vždycky, nyní ale jejich ceny rostou doslova raketově.

Garáž dražší auta

Ceny samostatných garáží letí vzhůru, obzvláště ve velkých městech, kde se již jejich cena rovná novému autu. Plocha, kterou typická garáž zaujímá, má rozlohu menší než malá garsonka (kromě toho, že se v ní nedá bydlet). To ale neznamená, že cenově jí nemůže téměř konkurovat. Tedy alespoň v Praze.

Nejvyšší cenovku mají pochopitelně garáže, ve kterých je zabudována elektřina a jsou v nich další nadstandardní prvky, například vjezdové dveře na dálkové ovládání. Takové garáže se v Praze prodávají za více než dva miliony korun, a i jinde za ně však zaplatíte statisíce.

motorka

Foto: Pixabay

Zájem je i o drahé garáže

Vlastní parkování na svém dnes rozhodně není levná záležitost, ale vzhledem k problémům s parkováním v centru Prahy a dalších velkých měst si lidé nabízející garáže k prodeji nemohou na nezájem kupujících stěžovat.

Týká se to nejen lukrativních míst jako jsou v případě Prahy například Hradčany, ale skutečně celého širšího centra prakticky každého města. O cenách v Praze již řeč byla, zajímavé jsou ale i ceny jinde. V Brně zaplatí zájemci něco okolo 40 tisíc korun za metr čtvereční, v Olomouckém kraji necelých 22 tisíc korun a např. v Jihočeském kraji 23 tisíc. Naopak nejlevnější garáže se nabízí v Moravskoslezském kraji, konkrétně v Karviné či Ostravě, kde se cena pohybuje od 11 000 Kč za metr čtvereční.

Zdroj informací: https://www.novinky.cz/finance/clanek/parkovani-uz-stoji-i-vic-nez-auto-40387090

 Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.