brambory1

Ceny brambor pro uskladnění

Pokud máte prostory pro skladování, ale ne prostory pro pěstování, máte ještě jednu variantu, jak získat některé plodiny levně. Typickými plodinami pro uskladnění jsou brambory. Pokud je koupíte ve větším množství, můžete ušetřit nemalé peníze. Tato možnost je čím dál více oblíbená a řada lidí se rozhodla ji využívat. Podle toho, jaké ceny zrovna na trhu jsou, můžete ušetřit za takto nakoupené brambory až polovinu nákladů!

Podmínky pro skladování brambor

Pokud se i vy rozhodnete pro nákup brambor pro uskladnění, musíte zajistit optimální podmínky, aby brambory vydržely co nejdéle. Zde je několik zásad:

  • Skladujte jen zdravé hlízy, ostatní bez milosti vyhoďte.
  • Před uskladněním nechte brambory den či dva schnout při pokojové teplotě.
  • Poté nechte 10 až 14 dní v tenké vrstvě na suchém prostoru s teplotou okolo 15 °C. Po této době můžete brambory přenést tam, kde se budou skladovat až do spotřebování.
  • Neskladujte přímo na zemi, vrstvit můžete maximálně do jednoho metru.

Samosběr brambor

Můžete si vybrat, jestli si koupíte brambory již nasbírané, nebo se rozhodnete nasbírat si je sami. V druhém případě můžete ušetřit další peníze, navíc si brambory můžete přebrat a vybrat si jenom ty, které nejsou shnilé, gumové a podobně. Samosběry probíhají po celé České republice, stačí hledat. Vyplatí se vzít si vlastní pytle.

Cena brambor pro uskladnění

Ceny brambor se liší od regionu k regionu. Tak například v Jihomoravském kraji můžete koupit brambory za 6 Kč/kg, kdežto v Libereckém kraji je cena 9 Kč/kg. Královéhradecký kraj nabízí brambory za cenu 630 Kč za ar nebo i 1 200 Kč za ar – podle toho, od které firmy si brambory objednáte. Pokud se tedy rozhodujete, že si koupíte brambory pro uskladnění, porovnávejte jednotlivé nabídky ve svém kraji, rozdíly mohou činit i několik korun na kilogram.

Finance jsou velmi zajímavou oblasti. Mám zkušenosti a ráda se o ně s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *