Čaputová žije v zemi, které nerozumí. My s prezidentem, jemuž nerozumíme

Zuzana Čaputová

Projev slovenské prezidentky po návštěvě v bratislavské Univerzitní nemocnici v Ružinove byl maximálně emotivní, realistický a pochopitelný. Vyjádřila se v tom smyslu, že žije v zemi, které přestává rozumět. Ano, nůžky mezi očkovanými a neočkovanými se rozevřely na maximum. Pohled na umírající lidi pro ni musel být naprosto zdrcující. Co ostatně prožívají samotní zdravotníci. Peklo se vším všudy. Naši východní sousedé již mají zaplněné nemocnice nad stanovenou kritickou mez. Ta je stanovena na 3000 pacientů s cvoidem-19, kteří se v jednu chvíli nachází v nemocnicích.

Nenávist vůči zdravotníkům je nepochopitelná

Přesně o tom samotná prezidentka Slovenské republiky hovořila. V podstatě se ptala na to, jak je možné, že někteří cítí nenávist vůči těm, již zahraňují lidské životy. Vyzývala k tomu, aby se poslouchali odborníci. Samozřejmě se zmínila také o nepříjemných důsledcích lockdownu a o maximální nutnosti dodržovat pravidla. Také se zmínila o tom, že by se měly přestat šířit bludy o covidu-19.

My už máme prezidenta z nemocnice doma

Ano, dnes se v médiích objevily zprávy o tom, že byl propuštěn. Samozřejmě se nemocnice od jeho jednání distancovala. Propuštěn byl na jeho vlastní žádost. Ostatně on sám rozumí svému zdraví nejlépe.

Vyjádření našeho prezidenta ke stavu v zemi

Tak nějak na něj stále čekáme. Víme snad jen o tom, jakým způsobem hradní páni informovali o jeho zdraví. Také jsme se z médií dozvěděli různých schůzkách kancléře Mynáře, když byl prezident v nemocnici. Dále nelze zapomenout ani na setkání Hamáčka s Nejedlým a jiné aktivity. Covidová situace se u nás za dva týdny může dostat tam, kde jsou na Slovensku. Přesto se spíše mlčí. Chaos nad chaos. Na Slovensku to zřejmě není lepší, nicméně slovenská prezidentka má alespoň nějakou empatii a dokáže lidi spojovat. U naší hlavy státu o tom lze pochybovat.

Zdroje info: https://www.visegradsky-jezdec.cz/projev-slovenske-prezidentky-po-navsteve-bratislavske-univerzitni-nemocnice-v-ruzinove/
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/zeman-se-rozhodl-sam-nemocnice-se-zrekla-zodpovednosti-za-stav-prezidenta-40379112

Náhledové foto: Kancelář prezidentky Slovenska

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.