Bývalý hradní kancléř Mynář si vydělal 17 milionů, ale nemá peníze, aby mohl jít do důchodu

Vratislav Mynář

Tak už je to tady. Nový prezident byl uveden do funkce a ten předešlý už je pryč. S ním pochopitelně odešla také spousta jeho podřízených. Hradní suita opravdu zajímavých jedinců. Těm velel kancléř Mynář, jenž se nedávno nechal slyšet, že nemá peníze na to, aby mohl jít do důchodu. Chudák, snad bychom mu měli ještě přispět. Možná by mohl tento tvrdě pracující ctihodný muž založit i sbírku na sebe sama v důchodovém věku. Až nehorázné, bohužel.

Za deset let si vydělal spousty peněz

Podle portálu irozhlas.cz se jednalo o neuvěřitelných 17 386 000 korun. Pokud porovnáme jeho plat s ostatními Zemanovými podřízenými, pak se jedná o nejvyšší částku. V roce 2013 sice kancléř začínal s na jeho poměry nuzným platem 120 000 hrubého, nicméně postupně se vyšvihl do milionů. Takže nemá na to, aby mohl v klidu odejít do důchodu. Tady prostě někdo lže, nebo má neskutečně vysoký standard a důchod si představuje někde v Karibiku na jachtě.

Obří majetky jako normální důchodce

Většina důchodců zřejmě bez problémů uzavírá smlouvy a nakupuje pozemky. Nebo ne? Podle serveru Seznam Zprávy od roku 2013, tedy od doby, kdy začal pracovat jako kancléř, uzavřel Mynář celkem 29 kupních smluv s majiteli místních pozemků v Osvětimanech. Nuže, chudý skoro důchodce. Vykoupeno jím bylo 85 parcel nebo podílů na nich v hodnotě 3, 55 milionu korun. Nyní je na Mynáře napsáno 106 pozemků v Osvětimanech.

Bude se věnovat rodině, ale a pak si najde práci

Jak šlechetné. Rodina je pochopitelně na prvním místě. Důchod si ale jen tak užívat nebude. Vždyť s tak minimálními majetky a pouze miliony na účtech to ani moc dobře nejde. Mynář se tedy vydá pracovat. Nějaké hezké zaměstnání si jistě najde. Poctivého a pracovitého chlapa chce přece každá firma.   

Zdroje info: Autor, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mynar-hrad-rezignace-duchod-odchod-kacenlar-prezidenta.A230309_105114_domaci_remy, https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mynar-hrad-rezignace-duchod-odchod-kacenlar-prezidenta.A230309_105114_domaci_remy

Bývalý kancléř Vratislav Mynář: Náhledové foto David Sedlecký https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Vratislav_Mynář_Praha_2013.jpg

Radek Štěpán

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.