Bude zimní sezóna lepší než ta letní? Pravděpodobně ne

hory

Nejen v Jeseníkách mají provozovatelé skiareálů před nadcházející zimní sezonou velké obavy. O to víc, že nejistá sezona přichází po té letní, která také nepatřila k nejúspěšnějším. Současná doba je plná nejistoty, která na vlekaře dopadá plnou vahou. Z čeho mají na horách největší obavy?

Zdražování všude kam se podíváš

Dramaticky se zvyšující ceny za energie znamenají pro ski areály náklady vyšší o miliony korun. Pokud se k tomu přidá i dražší nafta, a tedy provoz roleb, je zřejmé, že letošní zima nebude snadná. Když k tomu navíc připočteme fakt, že ze stejných důvodů budou pravděpodobně šetřit i lidé, kteří by jinak v zimě na hory zavítali, situace se jeví ještě hrozivější.

Zatímco v minulých letech již byly touto dobou silvestrovské a prázdninové termíny v horských hotelech beznadějně vyprodány, letos je volných míst více než dost. Důvodem je především velká nejistota z dalšího vývoje cen.

jesenik

Foto: Pixabay

Špatná zima po špatném létě

Turistů letos přijelo na hory méně i v létě. Jednak se již začala projevovat ekonomická krize, jednak dali Češi ve velkém přednost pobytům u moře. Situaci alespoň částečně zachraňovali turisté z Polska, přesto ale byla letošní sezona horší než všechny mimo covidové.

Je proto jasné, že provozovatelům vleků nezbyde nic jiného než zdražit permanentky. Prostor pro zdražování ale mají velmi malý, neboť příliš vysoké ceny by odradily i ty návštěvníky, kteří se přes všechny problémy na hory chystají.

Zdroje informací: https://www.idnes.cz/olomouc/zpravy/jeseniky-turiste-letni-sezona-obavy-zima-zdrazovani.A221003_685991_olomouc-zpravy_stk

 https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/lyzovani-zdrazovani-energie-skipas-bila-karlov.A220901_681306_ostrava-zpravy_jog

 Náhledové foto: Pixabay

Peníze mě vždy fascinovaly. O své zkušenosti se s vámi rád podělím.