BRKI

BRKI: Bankovní registr klientských informací

Bankovní registr klientských informací, tedy BRKI, se řadí mezi nejznámější seznamy lidí, kteří momentálně dluží nějaké finanční prostředky. Provozovatelem tohoto registru je Czech Banking Credit Bureau, a.s. Jedná se o společnost, na jejímž založení se podílelo celkem 5 významných bankovních domů. Mimo jiné je také celé fungování BRKI neustále konzultováno s Úřadem pro ochranu osobních údajů. Pod svým dohledem má bankovní registr klientských informací BRKI také Česká národní banka. I toto je jaksi jistota jeho fungování.

Profesionální informační systém

V současné době používá bankovní registr klientských informací BRKI efektivní systém EURISCZECH, jehož vlastníkem je italská společnost CRIF. Samozřejmostí je i kladení maximálního důrazu na bezpečnost, což je do jisté míry dokladováno i faktem, že pro komunikaci ve zmiňovaném systému EURISCZECH se využívá čistě privátní síť s velmi omezeným přístupem veřejnosti. Můžete si tak být jisti tím, že údaje jsou pravdivé a budete je mít kdykoli bez problémů k dispozici.

Uživatelé BRKI a databáze

Kdo je vlastně uživatelem BRKI? Jedná se především o bankovní domy včetně všech jejich poboček. Nemusí být pouze tuzemské. Klidně mohou služeb bankovního registru klientských informací BRKI využívat i zahraniční finanční instituce, které budou potřebovat znát důležité informace. Důležité ale je, aby tyto společnosti měly uzavřenou smlouvu s CBCB. Konkrétně jde o smlouvu o účasti na projektu BRKI. Samotná databáze obsahuje jak pozitivní, tak i negativní informace týkající se bonity a důvěryhodnosti bankovních domů.

Pravidelná aktualizace samozřejmostí

Spolehnout se můžete na pravidelné aktualizace celé databáze. Jedná se o měsíční interval. Nemusíte se bát, že by informace velmi rychle zmizely, jelikož jsou uchovávány po celou dobu trvání platnosti smlouvy uzavřené mezi klientem a bankovní domem. Informace jsou k dispozici ještě i následné 4 roky, což je zcela jistě velmi dobrá zpráva.

Peníze mě fascinují a zajímají. Něco o nich vím a rád se s vámi o vše podělím.

1 komentář

  1. tureklub@seznam.cz'Lubos Turek Odpovědět

    Dobrý den
    Jen jsem se chtěl zeptat jestli nevíte nebo kde bych mohl zažádat o vymazání z registru z důvodu reklamace u banky . Došlo k tomu nedopatřením a banka mi nechce pomoc . Existuje nějaký úřad na který se mohu obrátit?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *